Milorad Krivokapić, predsednik Vaterpolo saveza, kaže da je 2015. bila najuspešnija godina u istoriji srpskog vaterpola.

Kraj kalendarske godine je uvek prilika da se sumiraju rezultati i da se podseti na ono što je ostvareno. Zbog toga je Vaterpolo savez Srbije organzovao Novogodišnji koktel.

Muška seniorska reprezentacija osvojila je prvo mesto i zlatnu medalju u završnici Svetske lige u Bergamu, čime je pre svih obezbeđena viza za Olimpijski turnir u Riju 2016. Osim toga, seniorski tim trijumfovao je na Svetskom prvenstvu u Kazanju.

U ostalim kategorijama srpski vaterpolisti takođe su imali uspešnu godinu:  muška juniorska reprezentacija trijumfovala je na prvim Evropskim igrama u Bakuu, mlada reprezentacija osvojila je svetsko prvenstvo u Almatiju, dok je kadetski tim osvojio zlato na Balkanskim igrama u Podgorici.

Veliki uspeh srpskih vaterpolista nagrađen je i priznanjima Olimpijskog komiteta Srbije, koji je seniorski muški tim proglasio za ekipu godine, a selektora Dejana Savića za najboljeg trenera.

U januaru se održava Evropsko prvenstvo u Beogradu i na njemu će učestvovati rekordan broj - 16 muških i 12 ženskih reprezentacija! Šampionat Evrope biće u Kombank areni od 10. do 23. januara, a naši vaterpolisti već su počeli pripreme.