Crvena zvezda sledećeg četvrtka dočekuje Fenerbahče u nastavku Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde priredili su novu sjajnu partiju u Evroligi i ubedljivo savladali u Kaunasu ekipu Žalgirisa 77:61 (21:7, 26:15, 14:17, 16:22) u 16. kolu elitnog takmičenja.

Izabranici Dejana Radonjića odigrali su besprekoran meč na teškom gostovanju u Litvaniji, bili dominantni tokom svih 40 minuta i došli do trećeg uzastopnog, a osmog trijumfa u Evroligi.

Zvezda je imala poluvreme kao iz bajke, primila samo 22 poena, a dala 47, i trasirala put ka novoj velikoj pobedi, dok je Žalgiris u finišu ublažio poraz jer je gubio i 28 razlike.

Ponovo je Marko Simonović bio najefikasniji sa 16 poena, odličan je bio i Branko Lazić sa 15, Čarls Dženkins dodao je 13, dok je kod domaćina jedini dvocifren bio Paulius Jankunas sa 10.