AKTUELNO

Članica predsedništva Srpske napredne stranke i potpredsednica Pokrajinske vlade Vojvodine Sandra Božić pozvala je danas sve građane da dođu na skup u subotu 27. juna na platou ispred Narodne Skupštine i istakla da će građani moći da vide snažnu, većinsku i jedinstvenu Srbiju, kao i da će pored poruka koje će biti poslate, imati priliku da iznesu i svoje mišljenje o određenim temama.

Božić je za Tanjug rekla da može da se vidi koliko je energije i snage uzloženo u skup koji će biti održan u subotu.

"Na Vidovdan sve se vidi, kao što kaže naš narod. Pokazaćemo jedinstvo, snagu, pravu većinsku Srbiju i šta ona misli zapravo o kretanju budućnosti Srbije na dalje. Suština jeste da su ljudi razumeli da moraju dati i svoj lični doprinos celokupnoj manifestaciji, zato i jesu krenuli pojedini i peške do Beograda. I priznaćete, po ovoj vrućini, to je zaista jedan ozbiljan podvig i to nisu učinili samo ljudi koji su iz Novog Sada ili Vojvodine. Imate jedan zaista divan primer gradonačelnika Kragujevca, Nikole Dašića", rekla je Božić.

Božić je dodala da će se na skupu videti humanoidni roboti koji će igrati Moravac, što predstavlja simboliku u kom pravcu se Srbija kreće.

"Jer danas, vrlo je važno da se na toj svetskoj mapi robotike, AI, u ovom trenutku jedna mala Srbija ipak pozicionira u toj oblasti", rekla je Božić.

Božić je naglasila, da pored poruka koje će građani imati prilike da čuju, biće im data prilika da u načelu najviših demokratskih principa odlučuju u kom pravcu će njihova država ići.

"Imaćete glasačke kutije sa listićima sa 15 ciljeva na koji način država želi da se u narednom periodu kreće, odnosno vodi, i građani će imati priliku da zaokruže od tih 15, pet ili da dopišu nešto, ono što možda oni smatraju da je najvažnije. I to je u prenesenom smislu najveći i najkristalniji, jasan oblik demokratije u ovom trenutku. To je kao jedan mini referendum kojim ste vi omogućili zapravo da vam građani kažu šta misle, na koji način zaista žele da se, i u kom pravcu njihova budućnost kreće. I za mene je to lajtmotiv ovog skupa", rekla je Božić.

Na pitanje kakva je atmosfera u redovima SNS-a upravo pred skup, Božić je rekla, da je atmosfera, negde potpuno drugačija u odnosu, na pre nekoliko meseci.

"Sada je jasno i svima nama da svako od nas mora dati svoj doprinos kako bismo sačuvali jedinstvo, pre svega, kako bismo sačuvali solidarnost i kako bismo na ovom skupu upravo odgovorili drugačije, nego što su svi oni tokom ovih godina i po dana odgovarali, a to je mržnjom i besom. Mi na tom skupu zaista ne želimo tu vrstu ni parola, ni određene vrste raspoloženja, već želimo da pokažemo onu pravu, jaku, stabilnu Srbiju, Srbiju jednog domaćina, Srbiju svakog profesora, svakog nastavnika, svakog učitelja", rekla je Božić.

Dodala je da su svi pozvani na ovaj skup, kako bi se razgovaralo o budućnosti.

"Važan je da mir i stabilnost očuvamo, pre svega, mudro politikom. Ja bih volela i da pozovem ovom prilikom sve ljude dobre volje koji vole svoju državu, koji vole svoju Srbiju, da se nađu ispred Doma Narodne Skupštine 27. juna, u subotu", istakla je Božić.

Dodala je da je jedinstvo ključno kada se govori o stabilnosti.

Kako je navela u prethodnom peridu mnogi su pokušali i spolja i iznutra da zaustave Srbiju na putu napretka i da uruše stabilnost, i da je jedan od tih slučajeva i "zvučni top".

"Mi smo od početka bili sigurni da je to jedan, kako su oni rekli, masan odgovor Brisela. Ja kažem da je to masan deo pokušaja afere destabilizacije države, manipulacija", zaključila je Božić.

Autor: Pink.rs