Fudbaleri Crvena zvezde poraženi su od Intera u Milanu rezultatom 4:0 u utakmici 2.kola novog formata Lige šampiona.

Strelci su bili Čalhanoglu u 10. minut, Arnautović u 59. minutu, Lautaro Martinez u 71. minutu i Taremi sa penala u 80. minutu.

Zvezda če u narednom kolu gostovati Mlonaku, dok će Inter gostovati Jang Bojsu.

Zvezda je odigrala sasvim korektno prvo poluvreme i odlično parirala favorzovanom rivalu.

Inter je poništen gol već u 3. minutu zbog ofasjda u kome je bio Arnautović posle centaršuta.

Domaćin je poveo fantastičnim golom Čalhanoglua u 10.minutu iz slobodnog udarca. Lopta je od stative ušla u gol nemoćnog Glazera.

Nakon toga Interu je u 19. minut poništen još jedan gol, Dampfris je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Kod Zvezde se istakao mladi Maksimović koji je imao dva odllična pokušaja 18. i 28. minutu ali je bio zamalo neprecizan.

Najbolju priliku propustio je Silas u 41. minutu kada je sa tri metra nakon asistencije Olajinke šutirao pravo u Zomera.

Mihtarijan se obrukao kod domaćin imao je vae odlične prilike u 22. i 39 minutu. Prvi put sjajno je intervenisao Glazer.

A onda se pošteno obrukao i šutirao preko gola.

Zvezda je igrala hrabro i u nastavku.

Nažalost u jeku inicijative Zvezde, Inter je prednost, preko Arnautovića u 59. minutu koji koristi kiks Krunića.

Nakon toga igra crveno- belih se potpuno raspala i Inter je sa još dva gola Martineza i Taremija sa penala zabeležio ubedljivu pobedu

Drugo poluvreme:

90. minut - Nadoknada - Utakmica je produžena za pet minuta

87. minut - Ilić zamalo - Luka Ilić je šutirao iz odlične pozicije, zamalo pored stative Zomera

80. minut - GOL, 4:0, TAREMI! - Taremi sa penala postiže četvrti gol za Inter. Prethodno je Drkušić oborio Martineza.

71. minut -  GOL, 3:0, LAUTARO MARTINEZ - Novi kiks odbrane Zvezde, ovog puta Spajića. Taremi krade loptu, a Martinez rutinski pogađa.

69. minut - Milojević je napravio trostruku izmenu. U igri su Radonjić, Duarte

64. minut - U igri je Lautaro Martinez - Prva zvezda Intera na terenu, upravo umesto Arnautovića.

62. minut - Velika prilika za Inter - Šutirao je Arnautović Glazer sjajno brani.

59. minut - GOL, 2:0, ARNAUTOVIĆ!

57. minut - Zvezda napada u Milanu - Inicijativa  crveno- belih u ovim momentima, par opasnih situacija pred golom Intera.

52. minut - Šut Krunića! - Pokušao je Krunić nakon brzo kontre Silasa,  nije bio precizan

49. minut - Zvezda tražila penal - Nakon gužve šut Olajinke je izblokiran, Zvezda je tražila penal jer su igrači crveno-belih smatrali da je neko od igrača Intera igrao rukom.Ništa od toga.

48. minut - Drugi žuti karton - De Fraj je dobio žuti karton jer je udario u lice Šerifa.

46. minut - Utakmica je nastavljena - Počelo je drugo poluvreme na Meaci.

Prvo poluvreme:

45. minut - Nadoknada - Prvo poluvreme produženo je  za dva minuta. Elšnik je imao priliku nakon centartšuta Olajinke po levoj strani. Lopta odlazi pored gola.

41. minut - Kakva prilika za Silasa - Sjajno ga jer izbacio Olajinka a on sa tri metra pogodio Zomera

39. minut - Mihtarijan promašio zicer - Pogrešio je Uroš Spajić u opasnoj zoni, a Mihtarijan propustio kolosalnu šansu.

33. minut - Zjelinski šutira pored gola - Šutirao je Poljak sa ivice šesnaesterca, ali srećom nije bio precizan.

28. minut - Nova prilika za Maksimovića - Uposlio ga je Elšnik, a on sjajno šutirao iz prve zamalo pored gola.

22. minut - Mihtarijan propustio veliku šansu - Sjajno je intervenisao Omri Glazer.

19. minut - Interu je poništen još jedan gol - Ovog puta Dampfris je bio u nedozvoljenoj poziciji.

18. minut - Zvezda napada - Crveno-beli pokušavaju da napadnu. Mladi Maksimović je šutirao na gol Handanovića ali zamalo pored gola.

14. minut - Prvi žuti karton - Mihtarijen je opomenut od nemačkog sudije Feliksa Cvajera

10. minut - GOL, 1:0, ČalhanogluFantastičan pogodak turskog internacionalca iz sdlobodnog udarca, lopta od stative ulazi u gol. Glazer je bio nemoćan.

7. minut - Zvezda preti Nisu se uplašili crveno-beli pritiskaju Inter, Silas je loše šutirao.

4 – Poništen gol Intera. Pomoćnik je reagovao prilikom pogotka Arnautovića, koji je zatresao mrežu nakon što su domaćini imali slobodan udarac sa desne strane iskosa. Ipak, sreća je bila uz crveno-bele, ali mora se reći i da su dobro bili postavljeni igrači Zvezde, pa je napadač Intera bio u nedozvoljenoj poziciji.

3. minut - Arnautović je pogodio, ali dosuđen je ofsajd!

1. minut - Počela je utakmica!

Zvezda je u prvom kolu poražena od Benfike na Marakani sa 1:2. dok je Inter odigrao 0:0 sa Mančester sitijem na gostovanju.

Utakmica se igra na stadionu "Đuzepe Meaca" u 21 sat.

CRVENA ZVEZDA (3-4-3): Glazer - Drkušić, Điga, Spajić - Seol, Krunić, Elšnik, Olajinka - Silas, Maksimović, Endijaj. INTER (3-5-2) Zomer - Pavar, De Fraj, Bastoni - Dumfris, Zjelinski, Čalhanoglu, Mkitarjan Avgusto -Taremi, Arnautović. Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka) Stadion: Đuzepe Meaca ( Milano)