Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Benfike rezultatom 1:2, u utakmici 1. kola Lige šampiona.

U prvom poluvremenu Zvezda je igrala, pritiskala, stvarala šanse, ali je Benfika davala golove.

Pokušavali su Ivanić, Duarte, Silas, ali bez uspeha.

Portugalci su poveli preko Akturkoglua u 9. minutu. Brza akcija gostiju po desnoj strani, a Kokču je se nakon ubačene lopte najbolje snašao u petercu crveno-belih.

Benfika je duplirala prednost 20 minutA kasnije. sjajan gol postigao je Kokču iz slobodnog udarca.

Zvezda je imala veliki hendikep u 25. minutu kada je mladi desni bek Mimović zbog povrede morao da napustio teren, zamenio ga je Dalsi.

Tada je Elšnik prešao na levog, a Seol na desnog beka.

U nastavku meča velika inicijativa Zvezde.

Crveno- beli su bili makismalno agresivni, pritiskali, imalo mnoštvo kornera,ali bez realizacije.

Milojević je probao izmenama, i to je donelo rezultat

Milton je smanjio u 86. minutu na asistenciju Šerifa.

Zvezda je napadala do kraja utakmice, ali promene rezultata nije bilo i portugalski velikan je odneo tri boda.

U narednom kolu 1. okotobra Zvezda gostuje Interu.

Benfika će dan kasnije dočekati Atletiko Madrid.

DRUGO POLUVREME

90+4. MINUT - KRAJ, BENFIKA JE SAVLADALA ZVEZDU 2:1!

90+3. minut - Trominutni nalet Crvene zvezde! Pritiskali su crveno-beli i pritiskali, na kraju nisu uspeli da upute udarac ka golu Benfike!

90. minut - Uh kakav šut Amdunija, stativa spasava Zvezdu!

89. minut - Luka Ilić pokušava iz velike daljine, nema gola.

86. minut - MILSON! SMANJUJE REPREZENTATIVAC ANGOLE NA 2:1! Odlična akcija, na kraju završava pojačanje Zvezde na asistenciju Šerifa Ndijajea za dramu na "Marakani"!

81. minut - Silas pokušava, ali lopta mu je prešla preko noge. Daleko je to od ozbiljne šanse. Iz igre izlazi Rade Krunić, a na terenu je Luka Ilić.

76. minut - Opasno je pred golom Benfike. Seol je centrirao, bio je spreman Šerif Ndijaje da smesti loptu u mrežu, ali Otamendi je bio ispred njega i intervenisao. Ostaje 2:0 za Benfiku.

66. minut - Kakva šansa za Đigu! Malo je falilo da reprezentativac Burkine Faso prepolovi prednost Portugalaca. Sada i Olanjinka u prilici, brani Trubin.

62. minut - Nova šansa za Benfiku, ali Akturkogluov udarac ide pored gola, srećom po Glazera.

60. minut - Korejac Seol pokušava iz velike daljine, ali je i on izblokiran. Nov korner za Zvezdu, izborio ga je Olanjinka.

55. minut - Dalsio se odvažio da pokuša iz velike daljine, jako loše je to bilo. Ostaje 2:0 za Benfiku, ali Zvezda pritiska sve više.

50. minut - Propustili su šanse da šutiraju i Ivanić i Silas. Na kraju je to uradio Duarte, ali je izblokiran.

48. minut - Pritiska Zvezda na startu drugog dela meča, ali nema tu konkretnog udarca.

46. minut - Kreće drugo poluvreme, crveno-belima je potrebno čudo protiv portugalskog velikana.

PRVO POLUVREME

45+1. minut - Nov pokušaj fudbalera Zvezde, opet je mirisalo na opasnost, ali nema pravog udarca ka golu Trubina.

45. minut - Bajer Leverkuzen u ovim momentima vodi čak 4:0 u gostima protiv Fejenorda!

40. minut - Odličan pokušaj Ivanića. Bilo je to jako blizu. Pored gola ide udarac iskusnog ofanzivnog veziste.

37. minut - Isak Kabore na terenu umesto Aleksandra Baa. Nije mogao asistent kod prvog gola da nastavi duel.

33. minut - Na zemlji je Aleksander Ba. Zvižduci navijača Crvene zvezde, pošto je srpski šampion mogao u opasnu kontru. Sudija Majkl Oliver je prekinuo meč.

29. minut - Mora se priznati, golčina Orkuna Kokdžua! Turski fudbaler raspalio je po lopti iz slobodnog udarca i matirao je Omrija Glazera. Benfika vodi 2:0, pred Zvezdom je jako težak zadatak.

26. minut - Ne može Mimović da nastavi utakmicu. Umesto njega na teren će Dalsio. Biće tu nekih pomeranja u timu. Elšnik je otišao na poziciju levog beka, a Seol na desnog, dok će Dalsio na svoju poziciju, defanzivnog veziste.

23. minut - Novi problemi. Ognjen Mimović se žali na povredu, on izgleda neće moći da nastavi duel.

21. minut - Kratak prekid, na povredu se žalio Seol. Korejac će uprkos tome nastaviti meč.

18. minut - Bomba Duartea! Brani Trubin! Opasan je Brazilac, ali šut je išao suviše po sredini.

17. minut - Na drugoj utakmici Lige šampiona u ovom terminu igraju Fejenord i Bajer Leverkuzen. Nemački tim vodi od 5. minuta golom Florijana Virca.

15. minut - Petlja Silas, na kraju ništa! Napada Zvezda, ali nema završnog udarca. Tražili su i penal igrači Zvezde, tu je sada bio i Olanjinka. Svašta se dešavalo u kaznenom prostoru Benfike, sudija pokazuje ofsajd.

12. minut - Velika šansa za Zvezdu! Izigrao je Rade Krunić praktično celu odbranu Benfike, želeo je sam da završi, brani Trubin.

9. minut - Vodi Benfika! Strelac je Kerem Akturtoglu. Odlično se Turčin snašao na daljoj stativi i ćušnuo loptu u gol. Zvezda je na ovom primeru mogla da vidi koliko je jak kontranapad portugalskog tima. Maltene u tri poteza su igrači Benfike došli do šanse, na kraju i pogotka. Asistent je Anhel Di Marija.

8. minut - Rolhejser je bio u šansi, ali nije uspeo da zahvati loptu kako treba.

4. minut - Malo je falilo da Pavlidis prihvati loptu u vrlo izglednoj poziciji. Seol je intervenisao na sjajan način.

3. minut - Pokušao je Kerem Akturtoglu iz daljine, nema tu opasnosti po Omrija Glazera.

1. minut - Počinje utakmica, Zvezda kreće svoj put u Ligi šampiona!

Utakmica se igra na stadionu "Rajko Mitić" sa početkom u 18.45 časova.

SASTAVI

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer - Mimović, Điga, Spajić, Seol - Krunić, Elšnik - Silas, Ivanić, Olajinka - Duarte.

Benfika (4- 3- 3): Trubin - Bah, Otamendi, Silva, Kareras - Kokču, Florentino, Rolhajzer - Di Marija, Pavlidis, Akturkoglu.

Autor: Marija Radić