Fudbaleri Španije novi su prvaci Evrope. Španija je u finalu savladala Englesku rezultatom 2:1.

Španija je tako po četvrti put postala prvak Evrope.

Gledali smo vrlom tvrdo prvop poluvreme bez pravih šansi.

Španija je više napadala, a Englezi su se organizovano branili i vrebali iz kontre.

Obe ekipe su odlično funkciosale defanzivno, pa sem par opasnih situacija nije bilo velikih prilika.

Španija je povela odmah na početku drugog poluvremena u 47. minutu.

Jamal je prošao po desnoj strani, prebacio loptu za Vilijamsa koji rutinski vara Pikforda.

Španija je potom propustila par prilika da prelomi utakicu, pokušavali su Jamal, Morata i Vilijams

Aonda je usledila kazna Engleska je nakon akcije izjednačila Palmera u 73. minutu!

Ipak Španija nakon još nekoliko promašenih prilika postiže poberdonosmi gol preko Ojerzabala u 86. mminutu.

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta.

89. minut - Kakva šansa za Englesku posle kornera, pokušali su Rajs i Belingem glavom Olmo sa gol linije izbacuje loptu.

87. minut - GOOL - 2:1 - OJERZABAL!

85. minutu - Španija steže obruč oko gola Engleske

82. minutu - Umesto Le Normana u igri je Načo.

81. minut - Nova velika prilika za Jamala i ponovo brani Pikford fantastično.

80. minut - Ponovo Španija preuzima inicijativu.

76. minut - Englezi u naletu nakon izjednačenja, Španci pomalo u šoku.

73. minut - GOOOL - 1:1 - PALMER!

70. minut - Reaguje Sautgejt umesto Mejnua u igri je Kol Palmer.

70. minut - Novi pritisak Španije, drugi gol visi u vazduhu.

62. minut - Odličan potez Belingema, okrenuo se šutirao, ali nije bio precizan.

60. minut - Hari Kejn napušta igru, umesto njega na terenu je Oli Votkins.

56. minut - Pokušava i Niko Vilijams, ali zamlo pored gola.

55. minut - Nova velika šansa Morata šutira, ali sa gol linije loptu je izbacio Voker

52. minut - Stons dobija žuti karton.

49. minut - Umalo potpuni šok za Engleze Preslikana šansa kao ona koja je prethodila prvom golu, ali ovog puta Olmo nije gađao najpreciznije

47. minut - GOOOL - 1:0 - VILIJAMS!

- Umesto izgleda povređenog Rodrija, u igri je Zubimendi.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

40. minut - Dobar prodor Stonsa, koji je sa loptom prešao ceo teren,a li je izblokiran.

35. minut - Inicijativa Španije, kruže oko gola Engleske.

30. minut - Morata zbog prigovora dobija žuti karton.

28. minut - Opasniji Španci za sada, ali Englezi se organizovano brane.

25. minut - Hari Kejn je dobio prvi žuti karton na meču.

22. minut - Opasan prodor Jamala, korner za Španiju.

17. minut - Engleska je krenula ofanzivnije na gol Španije.

15. minut - Prvi opasan napad Engleske, Saka je izbacio Vokera, ovaj zavrnuo u peterac ali španski defanzivci su ozklonili opasnost.

11. minut - Prva opasnost. Sjajni Vilijams je izbacio Vokera driblingom, ali je Stouns blokirao mladog Španca prilikim šuta i izbacio loptu u korner.

7. minut - Još uvek bez pravih prilika, Španci kontrolišu ritam utakmice, Englezi čekaju grešku rivala.

4. minut - Miran početak utakmice, lopta očekivano više u posedu Španije.

1. minut - Utakmica je počela

UOČI MEČA:

SASTAVI:

Španija ( 4-2-3-1): Simon - Karvahal, Laport, Le Norman, Kukurelja - Rodri, Ruiz - Jamal, Olmo, Vilijams - Morata.

Engleska (4-2-3-1): Pikford - Voker, Stons, Guei, Šo - Meinu, Rajs - Saka, Foden, Belingem - Kejn.

- Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi stigao na finale Evropskog prvenstva.

Fudbaleri Španije i Engleske sastajuse u finalu Evropskog prvenstva u Berlinu.

Španija do finala stigla u veliikom stilu sa svih šest pobeda uključujući i onu protiv Nemačke u četvrtfinalu u produžecima.

Pred "Crvenom furijom" su redom padali Hrvatska 3:0, Italija 1:0, Albanija 1:0 u grupi, a potom Gruzija 4:1, Nemačka 2:1 i Francuska 2:1 u polufinalu.

Engleska je prošla trnovit put i bukvalno se provukla do finala.

U grupi nisu blistali. Pobedili su Srbiju sa 1:0, i i odigrali nerešeno sa Danskom 1:1 i Slovenijom 0:0.

Protiv Slovačke su se spasili eliminacije u 95. minutu pa slavili u produžetku 2:1, Švajcarsku izbacili na penale 1:1(5:3), protiv Holandije slavili su golom 91.minutu rezultatom 2:1.

Trener Špain Luis De la Fuente optimista je pred ovaj meč.

"Možemo da budemo veoma ponosni na ono što smo već uradili. Zato što imamo sjajnu sadašnjost i veliku budućnost. Videti zemlju koja je tako posvećena iza ove selekcije, bez obzira na rezultat, je nešto divno. Zaista smo dirnuti što vidimo zemlju sa toliko nade, privrženosti, harmonije i jedinstva, kao što nismo videli dugo vremena", rekao je španski selektor.

De la Fuente očekuje uravnoteženi meč dodajući da nema favorita i da na tome rade kladionice.

"Spremni smo da se borimo za pobedu. Ostaćemo verni svom stilu ideji igre", rekao je selektor.

Dodao je da će finalu pristupiti "smireno", pozivajuči igrače da "iskoriste istorijsku priliku" i postave reprezentaciju na vrh liste pobednika ovog takmičenja.

Španija je osvajala evropske titule 1964, 2008. i 2012. godine.

Sa druge strane trener Engleske Garet Sautgejt veruje u istorijski trijumf svoje ekipe koja nikad nije bila prvak Evrope.

- Od početka smo pokušavali da promenimo naš način razmišljanja o tome, da budemo iskreniji prema onome šta mi zaista jesmo kao fudbalska nacija. Pratio sam mnoga prvenstva kao običan gledalac i na njima gledao prikaze najvažnijih momenata i golova i shvatio da nas (Engleske) nema nigde na njima", kaže engleski selektor. "Prikazuju se samo finala i najvažnije utakmice. Zato smo morali da se promenimo, da shvatimo da naša velika očekivanja nisu bila u skladu sa našim nastupima. Sada smo prošli kroz razne važne utakmice, oborili mnoge rekorde, ali moramo osvojiti i trofej da bismo zaista osetili poštovanje čitavog fudbalskog sveta", rekao je Sautgejt. "U finalu, nemam nikakav strah od bilo čega što bi moglo da se dogodi, jer sam do sada već prošao kroz sve. Želim da i igrači osete taj manjak straha. Jer, ako nemamo strah od poraza, mnogo su nam veće šanse da ćemo pobediti", zaključio je Sautgejt.

Autor: Jovana Nerić