Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije u Kordobi u utakmici 4. kola A4 grupe Lige nacija rezultatom 3:0.

Strelci su bili Laport u 5. Morata u 65. minutu i Baena u 77. minutu.

U drugom meču ove grupe Švajcarska i Danska odigrali su nerešeno 2:2.

Španija je prva na tabeli sa 10 bodova, Danska ima 7, Srbija je treća sa četiri boda, a poslednja Švajcarska ima samo bod.

U prvom poluvremenu gledali smo bukvalno jednosmernu ulicu.

Španija je povela već u 5. minutu golom Laportea nakon centaršuta Pedra Pora.

Crvena furija je nastavila sa napadima i ređala prilike.

Najbolje su propustili Merino u 16. minutu koji je pogodio stativu nakon udarca glavom i Morata čiji je udarac takođe glavom zaustavio Rajković u 42. minutu.

Slična priča i u nastavku.

Već u 53. minutu penal za Španiju.

Pedro Poro je šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Veljka Birmančevića u ruku. Morata je preuzeo odgovornost ali se pošteno obrukao i šutirao daleko preko gola Rajkovića.

Morata se iskupio u 65. minutu kada je nakon sjajne akcije i dodavanja Ruiza lepim udarcem matirao Rajkovića.

U 74. minutu Srbija ostaje sa igračem manje.Nakon faula na ivici šesnaesterca, tražili su Španci crveni za štopera Srbije, pokazujući da je Pavlović bio poslednji igrač. Posle gledanja snimka, Danijel Stefanski je isključio Pavlovića.

Nakon prekida i slobodnog udarca Baena sjajnim udarcem postiže treći gol za Španiju.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Španija je zabeležila rutinsku pobedu.

90. minut - Nadoknada

Utakmica je produžena za tri minuta.

85. minut - I jedni i drugi jedva čekaju kraj utakmice
Ovde je sve jasno Španija će zabeležiti ubedljivu pobedu.

77. minut  - GOL, 3:0, Baena!

74. minut - Pavlović je dobio crveni karton!

65. minut - GOL, 2:0, Morata

Sjajna akcija i dodavanje Ruisa, te odmeren udarac levom nogom Morate.

Rajković je bio nemoćan.

63. minut - Konačno prva prilika za Srbiju

Nanon brze kontre lopta dolazi do Mitrovića, koji je nažalost nije dobro zahvatio i lopta odlazi pored gola

62. minut - Vivijan je pokušao glavom

Pokušao je defanzivac Španije, ali Rajković bez problema brani.

57. minut - Španija nastavlja sa napadima

Morata je glavom prebacio loptu na drugu stativu, odakle ju je ka golu Rajkovića uputio Ojarsabal. Ovo je bio već 14. šut Španaca. ka golu Rajkovića.

53. minut - Morata promašuje penal

Obrukao se golgeter Španije, šutirao je nebom pod oblake iz jedanaesterca! Prethodno je Pedro Poro šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Veljka Birmančevića u ruku. Mitrović je dobio žuti zbog prigovora, a potom i Milenković.

Piksi napravio dvostruku izmenu

Nezadovoljni selektor Stojković umesto Joveljića i Sanmardžića u igru uvodi Jovića i Grujića!

46. minut - Utakmica je nastavljena

Počelo je drugo poluvreme u Kordobi

Utakmica je počela

45. minut - Završeno je prvo poluvreme.

Španija na odmor odlazi sa golom prednosti uz mnogo bolji utisak koji je ostavila.

42. minut - Velika prilika za Španiju

40. minut - Finiš prvog poluvremena

Srbija pokušava da uspostavi ravnotežu na terenu i kreira neke opasne situacije pred golom Španije.

34. minut - Novi dobar pokušaj Crvene furije

Šutirao je Ojarzabal sa ivice šesnaesterca, lopta odlazi tik pored leve stative golmana Rajkovića!

30. minut - Prvi žuti karton

Defanzivac Španije Vivijan dobio je javnu opomenu zbog starta nad Aleksandrom Mitrovićem.

25. minut - Inicijativa Španije

Domaćin mnogo konkretniji Srbija potpuno bezopasni.

Veliki pljusak u Kordobi

Igra se u vrlo teškim okolnostima, domaćin se za sada bolje snalazi.

16. minut - Nova opasna akcija Španije.

Nakon novog centaršuta sa desne strane Merino je najviši u swkoku lai srećom pogađa stativu.

10. minut - Bolji početak Španije.

Opasan prodor Ruiza po levoij strani, srećom Rajković otklanja opasnost i hvata loptu u svom petercu.

5. minut - GOL, 1:0, Laport!

1. minut - Počeo je meč u Kordobi

Ove dve selekcije sastale su pre neštop više od mesec dana u Beogradu, tada je meč završen nerešeno, bez golova.

OVO SU SASTAVI:

ŠPANIJA (4-3-3)  Pedro Poro, Vivijan, Laport, Kukurelja - Zubimendi, Fabijan Ruiz, Merino - Ojarzabal, Baena, Morata.

SRBIJA (3-5-2)  Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković, Zdjelar, Maksimović, Samardžić  Birmančević - Joveljić Mitrović.

Srbija u dobrom raspoloženju putuje na megdan Crvenoj furiji.

Podsetimo, Srbija je pre tri dana u Leskovcu savladala Švajcarsku sa 2.0 i sada sa 4 boda  zauzima treće mesto u A4 grupi.Španija je u istom terminu savladala Dansku sa 2:0. Crvena furija je prva u grupi sa 7 bodova, Danska ima 6, Srbija 4, a Švajcarska je bez bodova. U drugom meču ove grupe Švajcarska dočekuje Dansku.

Autor: Aleksandra Aras