Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u prijateljskom meču Kipar u Larnaki sa 1:0 (1:0).

Jedini gol je postigao Sergej Milinković-Savić, i to u sedmom minutu. Prethodio je slobodan udarac koji je izveo Lazar Samardžić. SMS je sa peterca zahvatio loptu i sproveo je u mrežu.

Srbija je koji minut kasnije mogla i do drugog gola, ali je Aleksandar Mitrović promašio penal.

Do kraja meča gledali smo uglavnom uspavanku, povremeno prekinutu opasnim naletima Kiprana.

U 46. minutu prisustvovali smo istorijskom događaju. Dušan Tadić je ušao u igru i postao rekorder sa 106 nastupa za nacionalni tim.

Bleda Srbija je ponovila igru iz Rusije od pre četiri dana kada je poražena sa 0:4, pa sa dosta briga dočekujemo predstojeće Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

KIPAR - SRBIJA 0:1 (0:1)

TOK MEČA

90. minut - Rajković spasava Srbiju

Pileas je izbio sam ispred Rajkovića, golman Srbije brani.

90. minut - Gaćinović propustio veliku šansu

Gačinović je izbio ispred golmana, ali umesto šuta, probao je dribling.

88. minut - Izmene u Kipru

Umesto Kirijakua ulazi Pileas. Umesto Pitasa ulazi Kakulis.

87. minut - Šansa za Srbiju posle duže vremena

Jović je bio u prilici.

85. minut - Izmena u Srbiji

Umesto Erhana Mašovića u igri je Strahinja Eraković.

78. minut - Žuti karton za Koreju

Opasan start Koreje otvorenim stopalom na Tadiću. Žuti karton za vezistu Kipra.

2. POLUVREME

76. minut - Nova izmena u Srbiji

Samed Baždar menja Sergeja Milinkovića-Savića. Njegov debi za Orlove.

67. minut - Kiprani u naletu

Domaći tim je izveo tri kornera u veoma kratkom periodu.

65. minut - Kiprani pogodili stativu

Auh, kakve dve šanse za Kiprane. Prvo je Pitas pogodio stativu, a u nastavku Koreja nije ubacio loptu u gol sa dva metra u situaciji kada je bio potpuno sam.

63. minut - Dvostruka izmena u Srbiji

Ulaze Mijat Gaćinović i Saša Zdjelar. Izlaze Aleksandar Mitrović i Filip Kostić.

60. minut - Srbija oštećena za penal?

Tadić je bio u prilici za gol, ali je na nekih 5-6 metara od gola intervenisao Kirijaku. Ušao je telom u Tadića, ali i uspeo da izbaci loptu. Sudija iz Italije se nije oglasio.

56. minut - Mašović dobija žuti karton

Mašović nije imao rešenje sem da s leđa povuče za dres Pitasa. Opravdano dosuđen prekršaj i karton.

54. minut - Kostić je za malo zakasnio

Lepa upotrebljiva lopta ka Kostiću koji je mogao da izbije 1 na 1 sa golmanom Molom, međutim, čuvar mreže domaće ekipe je za malo bio brži.

50. minut - Kostić pogađa spoljni deo mreže

Akcija Srbije je počela od Živkovića na desnoj strani, preko Mitrovića i Jovića je stigla do Kostića koji je sa 15-tak metara pogodio spoljni deo mreže.

48. minut - Opasan nalet Kiprana

Domaćin je ušao agilnije u drugo poluvreme. Rezultat toga je pokušaj Pitasa sa oko 16 metara. Lopta ide preko gola.

U igri je i Luka Jović. On je zamenio Sašu Lukića.

Istorijski trenutak na početku drugog poluvremena. Dušan Tadić je zamenio Lazara Samardžića i tako postao rekorder sa najviše nastupa u dresu Srbije.

1. POLUVREME

45+2. minut - Najbolja prilika za Kipar

Korea je ušao u šesnaesterac, ubacio loptu u sredinu šesnaesterca, ali Pitas nije uspeo da je zahvatio sa 7-8 metara u situaciji kada je bio sam ispred golmana Rajkovića.

42. minut - Pitas šutira preko gola

Jedan od retkih napada Kipra tekao je po levoj strani. Koreja je centrirao, Pitas zahvatio loptu glavom, međutim bio je neprecizan.

33. minut - Lepa akcija Srbije bez učinka

SMS je sjajno uposlio saigrača iz Al Hilala Aleksandra Mitrovića, ovaj odigrao povratnu za Samardžića, no njegov šut je izblokiran.

31. minut - Kipar pokušava kontrama

Domaći fudbaleri su u dva navrata pokušali da preskoče sredinu tražeći dugim loptama Pitasa. U oba navrata naši bekovi su dobro intervenisali.

28. minut - Propao pokušaj Mitrovića i Milenkovića

Srbija ima inicijativu, napada, ali nema konkretnu priliku za gol. Ovog puta su Mitrović i Milenković okušali šut ali su izblokirani.

25. minut - Mitrović je propustio priliku

Lepa akcija Srbije po levoj strani, Mitrović je glavom šutirao posle centaršuta Kostića, ali pravo u golmana.

11. minut - Mitrović je promašio penal

Šteta, kapiten Srbije je šutirao u golmanov donji desni ugao, Mol brani i šalje loptu u korner. Bez šanse posle kornera.

10. minut - Penal za Srbiju!

Mitrović je prihvatio loptu na 6-7 metara od gola, odložio je do Samardžića koji je šutirao, a lopta je udarila u ruku Kirijakua.

7. minut - GOOOL! Srbija vodi golom Sergeja Milinkovića-Savića - 0:1

Reprezentacija Srbije povela je u Larnaki golom Sergeja Milinkovića-Savića.

Samardžić je lukavo izveo slobodan udarac, ubacio loptu u peterac, Sergej se ubacio iz drugog plana i pogodio mrežu domačina

6. minut - Izmena u reprezentaciji Kipra

Karo izlazi, Kiprijanu ulazi. Povredio se bek Kipra, nezgodno je pao na rame i nije mogao da nastavi meč.

3. minut - Kipar prvi pokušao da napadne

Domaći tim je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane sa oko 30-tak metara. Bez opasnosti po gol Rajkovića.

Aleksandar Mitrović je kapiten Srbije na ovom meču. Bar dok Dušan Tadić ne uđe u igru.

Selektor Stojković je odabrao startnu postavu. Promenio je gotovo kompletan tim u odnosu na Rusiju.

Pozadi je ponovo prešao na sistem sa trojicom igrača, a najveće iznenađenje je što u startnoj postavi nema Tadića, koji bi dana mogao da postane rekorder.