Fudbaleri Partizana i Crvene Zvezde odigrali su nerešeno u 156. "večitom" derbiju, u poslednjem kolu prvog dela sezone Superlige

Večiti derbi, ostao je u senci velike tuče navijača Partizana, a njih desetak je izbačeno sa tribine sa teškim povredama, dok se prema poslednjim informacijama lekari bore za život jednog od navijača.

Prvo poluvreme je bilo za zaborav, a najbolju priliku imao je napadač Zvezde Aleksandar Pešić, ali je sa tri metra pogodio Stojkovića. U nastavku su oba tima krenula znatno bolje, a u 60. minutu je arbitar MIlorad Mažić dosudio penal za domaći tim posle faula Vujadina Savića nad Ognjenom Ožegovićem.

To je prvi penal za crno-bele u "večitom" derbiju još od 1995. godine.

Utakmicu je sudio najbolji srpski arbitar Milorad Mažić, kojem je to 14. put da deli pravdu na mečevima Partizana i Crvene zvezde.

Tada je strelac bio Damir Čakar, a sada je odgovornost preuzeo Sejduba Suma i prevario Milana Borjana, koji je imao loptu na ruci, ali nije uspeo da odbrani.

Nedugo zatim je Pešić propustio novu kolosalnu priliku za Zvezdu, i ponovo mu je sa nekoliko metara odbranio Stojković. Crveno-belima je u 84. minutu izjednačenje doneo Ričmond Boaći, kojem je ovo vrlo verovatno i oproštajni pogodak, jer će u zimskom prelaznom roku gotovo sigurno napustiti klub.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N.R. Miletić, Ostojić, Antonov, Everton, Jevtović (od 21. Radin), Suma, Tavamba, Pantić, Ožegović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Kanga, Krstičić, Srnić, Pešić, Boaći.

Drugo poluvreme:

- 90+1'. Poslednja izmena i u Zvezdi, Kangu menja Milijaš.

- 90'. Poslednja izmena u Partizanu, Jovanović umesto Ožegovića.

- 89'. Izmena u Zvezdi, umesto Boaćija na terenu je Gobeljić.

- 84'. GOL! Zvezda je izjednačila, Boaći je strelac! Posle velike gužve u kaznenom prostoru, Donald je dodao Boaćiju, a ovaj majstorski pogodio donji levi ugao Stojkovićevog gola!

- 78'. Velika prilika za Ožegovića, ali je napadač Partizana sa desetak metara šutirao pored gola.

- 71'. Promena u Partizanu, strelac gola Suma je izašao iz igre, na terenu je Saša Ilić. Ovo je njegov 33. derbi.

- 68'. Pantić je povukao kontru, šutirao, ali samo u Borjana, trčao je Ožegović ka njoj, ali je bio u ofsajdu.

- 67'. Pokušao je Krstičić, ali je njegov udarac izblokiran.

- 65'. Novu veliku priliku je propustio Pešić! Opet je šutirao iz neposredne blizine, ali je sada Stojković rukom refleksno intervenisao i izbacio loptu u korner.

- 62'. GOL! Suma je preozeo odgovornost, malo odugovlačio, ali na kraju savladao Borjana, koji je imao loptu na ruci, ali ipak nije uspeo da odbrani.

- 60'. Penal za Partizan! Prvi od marta 1995. godine. Savić je uklizao i oborio Ožegovića!

- 59'. Imali su domaći kontru, Pantić je dugo vukao loptu i na kraju upropastio napad.

- 54'. Tri kornera za crno-bele, ali je Pantić sva tri puta očajno centrirao.

- 51'. Drugi karton u ekipi Crvene Zvezde, Stojković je faulirao Tavambu.

- 48'. Utakmica je prekinuta zbog bakljade navijača Crvene zvezde na početku drugog poluvremena.

Prvo poluvreme:

- 35'. Treći žuti karton u domaćem timu, dobio ga je Ostojić zbog faula nad Kangom.

- 33'. Na drugoj strani opet Pešić preti, sada je šutirao iz znatno teže situacije, a Stojković je opet odbranio.

- 32'. Miletić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta se jedva dokotrljala do Borjana.

- 29'. Prva stopostotna prilika na utakmici! Centrirao je Kanga, Pešić je šutirao sa 3-4 metra, a lopta je pogodila Stojkovića u nogu.

- 28'. Prvi žuti karton u domaćem timu, dobio ga je Savić zbog faula nad Ožegovićem.

- 27'. Bez većih uzbuđenja na terenu, ali zato na južnoj tribini i dalje traje tuča navijača.

- 22'. Centrirao je Vulićević, ali je Borjan bez problema intervenisao.

- 21'. Prva izmena u Partizanu, Jevtović zbog povrede ne može da nastavi, na terenu je Radin.

- 20'. Utakmica se konstantno "secka" prekršajima.

- 18'. Gužva na južnoj tribini, došlo je do tuče navijača domaćeg tima.

- 17'. Na drugoj strani je udarac oprobao Kanga, ali lopta odlazi preko gola.

- 15'. Prodor Ožegovića, potom i udarac sa ivice kaznenog prostora, ali očajno je učinio to napadač Partizana.

- 14'. Još jedan žuti karton u domaćem timu, ovoga puta je javnu opomenu zaradio Vulićević. Kapiten Partizana je u skoku laktom udario Pešića u lice.

- 12'. Neorganizovana igra na obe strane, mnogo netačnih dodavanja.

- 7'. Prve čarke na terenu, a tu je naravno Everton. Vezista Partizana je udario ćušku Pešiću, ali sve se brzo smirilo.

- 4'. Neoprezan start Tavambe, koji je faulirao Savića, a Mažić je napadaču Partizana pokazao žuti karton.

- 2' Greška Jevtovića na polovini Partizana, Krstičić mu je oduzeo loptu, Srnić nastavio napad i centrirao, ali nikoga nije bilo u petercu crno-belih.

- Utakmica je počela, fudbaleri Partizana su izveli početni udarac.

- Kapitenu Crvene zvezde Mičelu Donaldu ovo je 100. utakmica u crveno-belom dresu.

- Između 15 i 20 hiljada navijača na tribinama u trenutku kada su igrači dva tima izašli na teren.