Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 0:0 u 170. večitom derbiju.

Utakmica 2. kola plej-ofa u prvenstvu Srbije odigrana je bez prisustva gledalaca na stadionu Partizana u Humskoj.

Posle ove utakmice Crvena zvezda ima 86 bodova na prvom mestu, dok je Partizan stigao do 58. boda i nalazi se na deobi četvrte pozicije.

Posle 13 godina večiti su odigrali u Humskoj bez golova, a Crvena zvezda nije uspela da razbije maler koji traje od 2016. godine, od kada nema pobedu na stadionu Partizana.

Ne može se reći da je utakmica bila dosadna. Bilo je šansi na obe strane. Utisak je da je Partizan propustio više šansi, ali je Zvezda pogodila stativu u finišu meča.

U prvom poluvremenu su Dijabate na jednoj, a Katai na drugoj strani propustili najbolje prilike.

U drugom poluvremenu šanse su na jednoj strani propustili Natho i Jović, a Bukari na drugoj strani.

- Dosta sadržajan derbi. I mi i oni smo imali prilike. Ko god da je prvi postigao gol promenio bi tok derbija. Nismo birali dobre odluke u zadnjoj trećini, bili smo dosta pasivni. Partizan je imao bar dve dobre šanse. Da je bilo golova, derbi bi imao dobru ocenu. Ovako bez golova i publike... - rekao je Miloš Milojević.

- Zadovoljan sam onim što su moji igrači prikazali. I po sastavu ste videli da smo hteli da pobedimo. Imali smo bolje šanse nego Crvena zvezda. Boli me što nismo uspeli da ih realizujemo. Bilo bi mnogo bolje da je bilo publike, sve bi lepše izgledalo. Igrači imaju veliki teret u glavi. Ja se trudim da taj pritisak preuzmem na sebe. Videli ste danas da su pokazali karakter. Imali smo šanse, mogli smo da pobedimo - rekao je Igor Duljaj.

- U ovoj situaciji ne možemo da budemo zadovoljni. Hteli smo pobedu. Bilo je šansi na obe strane, naše za nijansu zrelije. Neobičan ambijent bez navijača, nedostajali su. Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi na fer i korektnoj igri. Teret postoji, mi ne možemo da pobegnemo od toga, ovo je najteži period za klub. Moramo da izađemo iz toga - rekao je kapiten Partizana Slobodan Urošević.

TOK MEČA

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 0:0

2. POLUVREME

90. minut - Žuti karton za Vujačića

Štoper Partizana je oborio Bukarija u visini kaznenog prostora. Skraćeni korner je izveo Azarov, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

90. minut - Borjan istrčavanjem spasava loptu

Duga lopta ka Rikardu, ali Borjan istrčava i spasava svoj gol.

89. minut - Žuti karton za Popovića

Rezervni golman Partizana Aleksandar Popović zaradio je opomenu zbog protesta. Sudije su dosudile faul za Zvezdu, skraćeni korner, što je iznerviralo crno-bele. Zvezda bez opasnog naleta posle centaršuta.

88. minut - Žuti karton za Kataija

Aleksandar Katai je drugi fudbaler Crvene zvezde sa opomenom. Na sredini terena je opasno startovao na Nathu.

87. minut - Bukari pogodio stativu!

Prošao je Stefan Mitrović po levoj strani, centrirao, a Osman Bukari glavom šutirao i pogodio stativu gola Partizana.

85. minut - Dragović zaradio žuti karton

Aleksandar Dragović je prvi opomenuti fudbaler Crvene zvezde. Zaradio je žuti karton zbog prigovora.

82. minut - Golman Partizana se žali na povredu

Veliki problem za Partizan, golman Nemanja Stevanović se požalio na povredu, pa mu se ukazivala medicinska pomoć. Stevanović je ostao u igri.

82. minut - Izmena u Zvezdi

Marko Rakonjac menja Aleksandra Pešića u napadu crveno-belih. Slavoljub Srnić menja Gelora Kangu.

81. minut - Jović promašio stopostotnu šansu

Nova fantastična prilika za Partizan, Dijabate je ubacio ka sredini, Jović na oko 11 metara naleteo na loptu, ali je loše šutirao.

74. minut - Dvostruka izmena u Crvenoj zvezdi

Irakli Azarov menja Milana Rodića, Stefan Mitrović Mirka Ivanića.

72. minut - Jović je treći fudbaler Partizana sa žutim kartonom

Tri žuta kartona na utakmici, i sva tri fudbalerima Partizana. Ovog puta je Jović opomenut, zbog starta sa leđa

70. minut - Nova opasna akcija Partizana

Pantić je dugo vukao loptu, uposlio Filipovića koji je centrirao sa desne strane pred gol, a Eraković je izbio loptu u korner.

65. minut - Žuti karton za Uroševića

Urošević je oštro startovao na Viga i zaradio opomenu.

62. minut - Bukari šutirao u Stevanovića

Opasan napad Crvene zvezde, Bukari je izbio sam i šutirao u Stevanovića. Međutim, prethodno je dosuđen ofsajd.

60. minut - Kakva odbrana Borjana

Već u prvom dodiru sa loptom Natho je propustio sjajnu šansu. Šutirao je na dobro dodatu loptu od Dijabatea sa desetak metara, a Borjan se ispružio i zaustavio loptu.

58. minut - Veliki peh za Partizan, Menig zbog povrede napustio meč

Menig je bio jedan od najboljih pojedinaca Partizana u dosadašnjem toku meča. Požalio se na povredu zadnje lože i mora da napusti utakmicu. Umesto njega u igru ulazi Bibars Natho.

58. minut - Probala je Zvezda po desnoj strani

Vigo je probio po desnoj strani, centrirao, ali je Pešić ponovo bio kratak.

56. minut - Prva izmena na utakmicu

U ekipi Crvene zvezde umesto Srđana Mijailovića u vezi će Kings Kangva.

55. minut - Pantić probao šut

Nova akcija Partizana, lopta je stigla do Pantića koji je šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla daleko, daleko iznad gola Zvezde.

49. minut - Loš šut Meniga

Kombinacija napadača Partizana, Rikardo je spustio loptu Menigu, ovaj šutirao daleko preko gola Borjana.

Partizan je u drugom poluvremenu prvi krenuo sa centra. Crno-beli napadaju ka severnoj strani, crveno-beli ka južnoj. Nema promena u timovima.

1. POLUVREME

Koškanje fudbalera dva tima po isteku prvog poluvremena. Zakačili su se Igor Vujačić iz Partizana i Milan Borjan iz Crvene zvezde. Srećom, sve je prošlo bez većeg incidenta.

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

Nije bilo golova u prvom poluvremenu.

42. minut - Katai propustio najbolju šansu

Mogla je Crvena zvezda da povede u smiraj prvog poluvremena. Prošao je između dvojice defanzivaca Partizana, ušao u peterac iskosa sa leve strane, šutirao ali je lopta otišla tik pored stative.

39. minut - Opasno pred golom Partizana

Kanga je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, lopta je proletela blizu gol linije, ali su je crno-beli izbacili u korner. Odbranili su se crno-beli posle kornera.

32. minut - Marković prvi fudbaler sa žutim kartonom

Sudija Dejan Trifković nije do sada imao previše posla. Ipak, sada je morao da se maši za džep, posle oštrog starta Svetozara Markovića nad Aleksandrom Pešićem. Štoper Partizana je prvi fudbaler koji je dobio žuti karton na 170. prvenstvenom večitom derbiju.

30. minut - Urošević oprobao šut

Kapiten Partizana je šutirao iz daljine, ali preko gola.

26. minut - Au, šta je promašio Dijabate

Neverovatan promašaj napadača Partizana. Menig je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac, lepo uposlio Dijabatea koji je usamljen sa nekoliko metara šutirao daleko od gola. Bila je ovo više nego stopostotna šansa za Partizan.

20. minut - Novi korner za Partizan

Period mirne igre, Partizan je izborio korner ali ne i šansu za gol.

16. minut - Ogromna šansa za Zvezdu

Pešić je propustio veliku priliku. Vigo je centrirao, Pešić praktično bio sam ispred Stevanovića, ali je bio kratak za nekoliko centimetara.

12. minut - Nezgodan šut Kataija

Katai je sa leve strane ušao u sredinu, šutirao, ali je njegov šut izblokiran.

10. minut - Prilika za Partizan

Rikardo je šutirao glavom, ali slabo. Bio je to prvi udarac u okvir gola.

8. minut - Prvi korner za Zvezdu

Crveno-beli su bili u naletu, međutim ništa od opasnosti po gol Stevanovića.

6. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu

Katai je pokušao da centrira sa leve strane, lopta se odbila do Rodića koji je šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta prošla tik pored stative.

4. minut - Nova velika prilika za crno-bele

Vujačić je bio najviši posle kornera, ali lopta prolazi pored stative.

3. minut - Velika šansa za Partizan

Jović je centrirao, Menig promašio loptu u izglednoj prilici, isto kao i Rikardo. Od svega korner.

Partizan u prvom poluvremenu napada ka južnoj tribini, Crvena zvezda ka severnoj.

Crno-beli počinju bez Natha

Treneri Igor Duljaj i Miloš Milojević saopštili su sastave za 170. večiti derbi. I dok Zvezda ulazi sa najjačim sastavom, u ekipi Partizana nema Bibarsa Natha u startnih 11, kao ni Ljubomira Fejse. Takođe, u timu nema ni Kristijana Belića zbog kartona.

Partizan - C. zvezda

18.30 (TV Arena sport) Beograd.

Stadion: FK Partizan.

Bez gledalaca

Sudija: Dejan Trifković.

Pomoćnici: Svetozar Živin i Goran Beljin.

PARTIZAN (4-1-4-1): Stevanović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Kolorado - Dijabate, Pantić, Jović - Menig, Rikardo. Trener: Igor Duljaj.

REZERVE: Popović, Baždar, Fejsa, Ilić, Jevremović, Natho, Pavlović, Saničanin, Šehović, Stjepanović, Živković.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić. Trener: Miloš Milojević.

REZERVE: Vasiljević, Azarov, Gobeljić, Kangva, Mitrović, Mituljkić, Nikolić, Prucev, Rakonjac, Spajić, Srnić.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde 170. put igraju u prvenstvu.

Večiti derbi igraće se na stadionu u Humskoj pred praznim tribinama, što je svakako nešto što svetkovina srpskog fudbala nije zaslužila.

Crvena zvezda je već obezbedila titulu, prva je sa 85 bodova. Partizan je trenutno četvrti sa 57 bodova, koliko ima i Vojvodina. Osam više ima Čukarički na drugom mestu, što je cilj crno-belih do kraja sezone. To drugo mesto donosi treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Partizan bi imao povlašćen status u tom trećem kolu.

Tri puta večiti derbi igran bez publike

Današnji večiti derbi biće četvrti koji se igra bez publike. Prvi put gledaoci nisu mogli da gledaju 132. večiti derbi koji je odigran 1. marta 2008. godine na Marakani. Crvena zvezda je tada odrađivala kaznu zbog nereda na utakmici protiv Hajduka iz Kule. Naredna dva meča bez publike su igrana tokom pandemije korona virusa. Prvo na stadionu Partizana 18. oktobra 2020. godine, zatim šest meseci kasnije na Marakani.

Partizan 34 godine nije bio ispod trećeg mesta na tabeli

Fudbalski klub Partizan preživljava svoje najteže dane od raspada Jugoslavije. Crno-beli nikada od tada nisu bili ispod treće pozicije. Bio je Partizan dva puta treći od 1991. do danas: jednom kada je Obilić bio šampion, drugi put pre neku godinu kada je niški Radnički razdvojio večite. Ali, nikada ispod te treće pozicije. Danas je četvrti, deli isti broj bodova sa Vojvodinom, koja je ispod njega. Poslednji put kada nije bio u prva tri bila je sezona 1989/90, kada je bio četvrti u velikoj četvorci jugoslovenskog fudbala. Tada su ispred njega bili Zvezda, Dinamo i Hajduk.

Neosvojiva Humska - Zvezda čeka pobedu sedam godina

Crvena zvezda jeste dominatna u Srbiji u poslednjih šest godina, ali isto tako nema pobedu u Humskoj od 27. februara 2016. godine, kad je pod vođstvom Miodraga Grofa Božovića slavila rezultatom 2:1, golovima Luisa Ibanjeza i Uga Vijere. Otada je Zvezda u gostima ostvarila dva poraza i pet remija.

Igor Duljaj pred 170. večiti derbi

Trener fudbalera Partizana Igor Duljaj rekao je da od igrača traži da pokažu karakter u 170. "večitom" derbiju protiv Crvene zvezde, da budu pošteni prema sebi i klubu za koji igraju, u sred serije loših rezultata.

"Specifično je mnogo toga. U aprilu je bio rekordni sneg kada sam došao, sada je derbi bez publike, mislim da to nema nikakvog smisla, fudbal se igra zbog publike. Veoma teška situacija koju ne možemo da izbegnemo. Ono što možemo da uradimo je da pokažemo karakter, ako ga imamo, a verujem da imamo", rekao je Duljaj na konferenciji za novinare na stadionu Partizana.

Miloš Milojević pred 170. večiti derbi

Trener fudbalera Crvene zvezde Miloš Milojević rekao je da je derbi "svetkovina" srpskog fudbala, bez obzira na trenutne rezultate, kao i da mu nije drago što će se duel u Humskoj igrati bez navijača.

"Derbi je utakmica koja je svetkovina srpskog fudbala, možda rezultati naši i njihovi ne oslikavaju na taj način i nema tog interesovanja, ali ja mislim da svi imamo obavezu da tu utakmicu održimo na tom nivou na kojem jeste, da to bude najveća utakmica srpskog fudbala, tako da prilazimo maksimalno ozbiljno sa istim stavom sa kojim smo ulazili u svaku utakmicu, da dobijemo", rekao je Milojević na konferenciji za novinare.