Igrači Zvezde nisu dopustili iznenađenje, i vretili su bodovnu prednost u odnosu na najbližeg pratioca na +6.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor iz Ivanjice u okviru 26. kola Superlige Srbije sa 3:0.

Izabranici Miodraga Božovića nisu dozvolili iznenađenje, pa su ovim trijumfom ponovo pobegli najbližem pratiocu, Partizanu, na +6 bodova.

Publika na stadionu "Rajko Mitić" čekala je na pogodak do 29. minuta kada ih je na noge podigao Kanga.

Minimalnim rezultatom se otišlo na poluvreme, a u nastavku je nastavljena dominacija crveno-belih, o čemu svedoči i broj udaraca ka golu gostiju koji je čuvao Đogatović (4 u okvir gola).

Odmah na startu nastavka Srđan Plavšić, Zvezdin "atomski mrav", povisio je prednost, i najavio novi trijumf domaćih.

Pred sam kraj susreta, u strelce se upisao i Ruiz , koji je postavio konačan rezultat meča.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 67 bodova, slede Partizan sa 61 i Vojvodina sa 54. Javor je sa 36 bodova ostao u gornjem delu tabele, i vodiće žestoku borbu za mesto koje vodi u plej-of.