Najveći paket mera do sada: Penzioneri sa primanjima do 31.092 dinara dobijaju 35.000 dinara, obezbeđeni vaučeri, jeftiniji lekovi i popust od 1.000 dinara za struju. Pogledajte detaljnu računicu PIO fonda.
Država deli do 35.000 dinara pomoći: Evo koji penzioneri dobijaju najviše novca
Direktor Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Relja Ognjenović izjavio je danas da je novi paket ekonomskih mera najveći do sada i istakao da će Fond u okviru tog paketa isplatiti 377,2 miliona evra za pomoć penzionerima.
"Gledali smo da pomognemo najugroženijim penzionerima, tako će penzioneri koji imaju primanja do 31.092 dinara dobiti 35.000 dinara. Penzioneri, čije su penzije između minimalne i prosečne (56.848 dinara), dobiće 27.500 dinara, a penzioneri koji imaju više od prosečnog iznosa penzije dobiće 20.000 dinara", rekao je Ognjenović za Tanjug u Borči gde je učestvovao na tribini sa penzionerima Palilule.
Mere podrške za energetsku krizu
Ognjenović ističe da mere nisu samo finansijskog karaktera.
"Obezbedili smo i vaučere od 10.000 dinara za više od 30.000 penzionera koji imaju do 80.000 dinara. I tu smo gledali da zaštitimo penzionere sa nižim primanjima", rekao je Ognjenović.
1.000 dinara na račun za struju
Dodaje da će građanima novi paket mera doneti i niže cene lekova, a penzionerima i popust od 1.000 dinara na račune za struju.
"Mislim da država nikad bolje nije brinula o svojim građanima i mislim da smo ovim merama pokazali da nam je prioritet briga o našim građanima, a posebno o našim najugroženijim penzionerima", rekao je Ognjenović.
Povod za organizovanje tribine, na kojoj je oko 500 penzionera, jeste upoznavanje korisnika sa aktuelnim informacijama iz oblasti penzijskog i invalidskog osiguranja i dobijanje povratne informacije o njihovim interesovanjima i potrebama u oblasti unapređenja društvenog standarda, koji za penzionere obezbeđuje Fond PIO.
Predsednica Gradske opštine Palilula Ivana Medić kaže da opština, pored mera koje država donosi, pruža i dodatnu podršku svojim penzionerima.
"Nagrađujemo ih jednodnevnim i dvodnevnim izletima i besplatnim plivanjem", rekla je Medićeva za Tanjug.
Autor: D.B.