AKTUELNO

Predstavnici bivše gradske i opštinske vlasti na Vračaru pokazali su vrhunac licemerja u slučajevima iseljenja porodice Dobrile Petrović iz Njegoševe ulice i muzičke fontane na Slaviji, ocenjuje gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

- Vrhunac licemerja je kada se na protestu protiv iseljenja te porodice pojavi bivši predsednik opštine Vračar Branimir Kuzmanović koji je, dok je bio na čelu te opštine, odbio da primi Dobrilu Petrović - rekao je Mali gostujući u Jutarnjem programu TV Pink.

Kako je rekao, porodica iz Njegoševe ulice vodila je privatni spor oko nekretnine gde su stanovali i koji su, prema odluci nadležnog suda, izgubili.

- Kuzmanović je 2007. godine odbio da razgovara sa Dobrilom Petrović i da se opština Vračar umeša u spor kako bi joj bio obezbeđen krov nad glavom. Indirektno ne pomažući joj on je učestvovao u tome što se dogodilo - rekao je Mali.

- Vrhunac licemerja je da odbijete da pomognete nekome i znate da ste to učinili, a onda se pojavite na protestu - ocenio je Mali, ukazavši da je Kuzmanović blizak saradnik Dragana Đilasa.

- SNS i njeni članovi su skupili dobrovljne priloge za rentu za stan gde će godinu dana živeti. To je pravi način. Nemojte tako licemerno kritikovati i zanemarivati svoje greške, prebacivati na nekog drugog koje čak i pomogao - dodao je Mali.

Kada je reč o fontani na Slaviji, Mali je podvukao da su još 2014. godine Dragan Đilas i Balša Božović obećali građanima Beograda izgradnju muziče fontane, od koje nije bilo ništa.

- Ova gradska vlast je napravila tu fontanu za duplo manje novca nego što su za nju namenili bivši čelnici Grada. I sada Đilas i Božvić su najveći kritičari te fontane, što je vrhunac licemerja -  rekao je Mali.

Mali: Neću poslednji da kitim, Moskva je već okićena

Budući da svi pričaju o tome kako je Beograd već krajem septembra, početkom otkobra počeo da se kiti novogodišnjom rasvetom, gradonačelnik je pokušao da razreši nedoumice brojnih građana. - Još nije sve okićeno, još se kiti. Počeli smo krajem septembra, jer već početkom novembra želimo da upalimo novogodišnju rasvetu. Imate ljude koji žele da za Novu godinu dođu u Beograd i oni sada planiraju svoje putovanje i gde će za Novu godinu, da li će u Beograd, Pariz, Madrid ili Moskvu. Mi konkurišemo sa tim gradovima i moramo spremno da dočekamo turiste i Novu godinu. Mislim da Moskva već ima postavljenu rasvetu. - Neću da budem poslednji pa da rasvetu stavljam 25. decembra, želim da bude svetska rasveta jer je Beograd svetska metropola i želim da napomenem da nikada nije bilo više okićenih mesta u Beogradu. Mi smo uložili preko 100 miliona dinara u novu rasvetu, jer želimo na pravi način da privučemo što veći broj turista - rekao je Mali.- Prošle godine su me isto kritikovali zbog ulaganja u rasvetu i novogodišnji doček. Prošle godine je uloženo nešto malo više od 50 miliona dinara, a kada smo uporedili broj turista koji su posetili Beograd i koji su novac ostavili, taj iznos je bio oko 20 miliona evra. Rasveta ne služi samo za lepši grad, to je čist biznis, ulaganje u Novu godinu privlači veći broj turista, a grad Beograd i građani koji se bave turizmom od toga zarađaju. - Ostvetljenje se menja svugde, osvetljavaju se mostovi, rasveta će biti postavljena na Gazelu, Kalemegdan... Svi mostovi će biti okićeni rasvetom u bojama srpske zastave, a do kraja oktobra će biti gotov i predlog novogodišnjeg programa, mogu samo reći da nikada do sada nije bio bogatiji - zaključio je Siniša Mali.

#Iseljavanje

#Siniša Mali

'