Rukometna reprezentacija Srbije doživela je debakl u Splitu na startu Evropskog prvenstva! Hrvati su slavili sa 32:22.

"Orlovi" večeras igraju protiv Hrvata u Splitu na otvaranju šampionata Evrope u meču za koji su još prvih dana decembra razgrabljene sve karte.

Izlazak naših rukometaša nije mogao da protekne bez uvreda i zvižduka sa krcatih tribina, koji su bili pojačani do maksimuma za vreme srpske himne "Bože pravde".

HRVATSKA - SRBIJA

HRVATSKA: Stevanović, Alilović, Mihić, Duvnjak, Stepančić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karačić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Cindrić.

SRBIJA: Cupara, Ivanišević, Šešum, Vujčić, Đukić, Beljanski, Nenadić, Radivojević, Marković, Đorđić, Ilić, Jovanović, Zelenović, Marsenić, Vujin, Obradović.

DRUGO POLUVREME:

32:22 - Gol iz sedmerca za plus 10 za Hrvate.

31:22 - Izgubila je loptu Srbija, a Karačić sam završio kontranapad...

30:22 - I Mandalinić se upisao! Gol sa devet metara, iz prvog šuta.

29:22 - Marsenić iz kontre smanjuje zaostatak.

29:21 - Ilić je izgubio loptu, sevnula je kontra Hrvatske i gol je postigao Mihić.

28:21 - Horvat i PONOVO u bliži golmanov ugao, dok Cupara ide na drugu stranu...

27:21 - Nenadić strelac novog gola za Srbiju.

27:20 - Duvnjak se još jednom prošetao kroz srpsku odbranu i lako poentirao.

26:20 - Prvi gol Srbije sa krilne pozicije u 52. minutu meča! Strelac Radivojević.

26:19 - Duvnjak je ostao sam na šest metara i lako pogodio gol nemoćnog Cupare.

25:19 -Zelenović  postiže pogodak...

24:18 - Štrlek pogađa sa drugog krila...Hrvati imaju osam golova više sa grila.

"Vukovar, Vukovar" se skandira sa tribina...

23:18 - Još jedan gol Srbije iz sedmerca, Ilić je ponovo precizan.

23:17 - Horvat treći put na isto mesto - golman na jednu, a lopta na drugu stranu!

22:17 - Nenadić je postigao svoj peti pogodak. Ostalo je još 15 minuta do kraja.

21:16 - Šešum je napravio solo prodor kroz odbranu domaćih i pogodio.

21:15 - Horvat dva od dva sa krila i oba gola u golmanov bliži ugao.

20:15 - Nenadić siguran iz sedmerca, koji je ponovo iznudio Šešum.

20:14 - Hrvati i kada imaju igrača manje, igraju bez golmana, sa celom napadačkom ekipom i sada su pogodili!

Cupara je šutirao sa gola na gol, jer su Hrvati bili bez golmana i pogodio - stativu!

19:14 - Nenadić iz sredine pogađa mrežu Hrvata.

19:13 - Ilić je postigao gol, krilo naše reprezentacije, ali ne i sa pozicije krila, već se ubacio kao drugi pivotmen.

19:12 - Kontra i gol! Hrvati idu na velikih "plus sedam"!

18:12 - Četiri gola Hrvata za pet minuta igre u drugom delu...

17:12 - Bez greške šutira i Zelenović - 4/4!

17:11 - Stepančić bez promašaja! Šest šuteva, šest golova.

16:11 - Umalo da Srbija izgubi loptu, ispadala je iz ruku Nenadiću i Zelenoviću, a na kraju je došla do Nenadića, koji je postigao gol.

16:10 - Cindrić nastavlja da briljira, njegov četvrti gol iz četvrtog pokušaja.

15:10 - Sedmerac za Srbiju, Nemanja Ilić je pogodio.

15:9 - Loše je krenulo u drugom delu, odmah sedmerac za Hrvatsku i gol Čupića.

ZAVRŠENO PRVO POLUVREME:

14:9 - U POSLEDNJOJ SEKUNDI Stepančić pogađa kroz noge Cupari!

13:9 - Cupara ne brani! Karačić sa igračem više donosi +4 za Hrvatsku.

Poslednja dva minuta 12-9 vodi Hrvatska, a ta dva minuta će Marsenić provesti na klupi!

12:9 - Šešum je prodao loptu, a Stepančić iz kontre povisio vođstvo domaćih na tri razlike!

11:9 - Đorđić je izblokiran u šutu za izjednačenje, usledila je kontra i Štrlek je doneo novih dva gola prednosti za Hrvatsku.

25. minut, faul u napadu napravio je Karačić, prilika za izjednačenje!

10:9 - Jedna dobra odbrana Srbije, Marković je ukrao loptu i kontru pretvorio u gol!

Čim nema Duvnjaka napad Hrvatske nije tako opasan.

10:8 - Marković je pogodio iz sedmerca, koji je izborio Šešum.

10:7 - Još jednom je Nenadić prodao loptu u napadu, a Štrlek je iz kontre rutinski pogodio.

U sred našeg napada Hrvatska ima tajm aut.

Navijači protestuju zbog dugog napada naše selekcije. Žuti karton za Musu u 20. minutu.

9:7 - Štrlek još jednom pogađa sa krila...

8:7 - Odmah uzvraća Zelenović! Dva gola Srbije sa igračem više!

8:6 - Stepančić na identičan način, dvokorakom u sredinu pa skok-šutem povećava vođstvo na dva razlike za Hrvate.

7:6 - Zelenović smanjuje zaostatak!

U 17. minutu - Prvo isključenje za domaće, Vori ide na klupu...

7:5 - Beljanski! Odlična akcija "orlova", pivot je pogodio mrežu.

7:4 - Stepančić skok-šut kao u stara vremena, a golman Srbije se nije ni pomerio...

6:4 - Šešum je iznudio sedmerac, a Nenadić ga je pretvorio u gol za Srbiju.

6:3 - Raste prednost Hrvatske! Posle promašaja Šešuma, Hrvati su iskoristili napad, novi gol postigao je Cindrić.

Šešum napada, ali brani Alilović, Cindrić ulazi u igru, 13. minut.

Naša reprezentacija je kompletna!

5:3 - Stepančić je pogodio, a Obradović zaradio isključenje na dva minuta zbog faula!

4:3 - Vujin! U poslednjem trentku napada, kada su sudije već htele da sude pasivnu igru!

4:2 - Laka egzekucija sa igračem više, školska akcija za krilo i Štrlek je siguran.

3:2 - Cindrić je postigao gol posle brzog napada Hrvata, a Zelenović je isključen na dva minuta.

2:2 - Žarko Šešum je postigao prvi gol za Srbiju na EP! A, onda posle faula u napadu Hrvata, Zelenović je izjednačio!

2:1 - Žarko Šešum je postigao prvi gol za Srbiju na EP!

2:0 - Čupić je golom iz sedmerca doveo Hrvatsku u vođstvo, a onda je Nenadić izgubio loptu u napadu, da bi Vori iz kontre povisio na 2:0.

Prvi napad imala je Srbija, ali je Nenadić pogodio stativu.