Reprezentacija Srbije u streljaštvu u sastavu Damir Mikec, Dimitrije Grgić i Duško Petrov osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Bakuu u gađanju MK pištoljem.

Ujedno, Mikec u pojedinačnoj konkurenciji osvojio srebrnu medalju sa pogođenih 226 krugova, dok je Grgić bio četvrti sa 187,7 krugova.

Mikecu je ovo peta pojedinačna medalja u karijeri na prvenstvima Evrope, ali prva u malom kalibru.

Zlato je novim svetskim rekordom (230,5 krugova) osvojio Ukrajinac Pavlo Korostilo, a bronzu Lauris Strautmanis iz Letonije (208,7 krugova).

Brnabić čestitala reprezentativcima

Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić čestitala je srpskim reprezentativcima osvajanje ekipne zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Bakuu, u disciplini gađanje MK pištoljem, kao i Damiru Mikecu na srebru u pojedinačnoj konkurenciji u istoj disciplini. - Upućujem vam najiskrenije čestitke povodom postignutih uspeha u Bakuu i osvojenim medaljama. Želim vam mnogo sreće i uspeha na narednim takmičenjima, uz želju da uskoro ponovo obradujete Srbiju vašim uspesima - istakla je u svojoj čestitki premijerka Brnabić.