Srbija pobeđena u Kalinjingradu uz oba gola Albanaca u dresu Švajcarske. Sada je osmina finala daleko za "orlove" i do nje mogu samo ako pobede Brazil.

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je u Kalinjingradu meč protiv Švajcarske, koji je verovatno odlučujući za prolaz u osminu finala Svetskog prvenstva u Rusiji. Naši orlovi igrali su sa samo jednom izmenom u odnosu na tim koji je pobedio Kostariku, pošto je selektor Mladen Krstajić odlučio da u startnih 11 umesto Adema Ljajića bude Filip Kostić.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov - Matić, Milivojević - Tadić, Milinković-Savić, Kostić - Mitrović.

ŠVAJCARSKA: Zomer - Lihtštajner, Akanđi, Šer, Rodrigez - Džaka, Behrami - Šaćiri, Džemaili, Cuber - Seferović. Utakmica drugog kola E grupe počinje u 20 sati u Kalinjingradu.

Stadion: u Kalinjingradu. Sudija: Feliks Brih (Nemačka).

UŽIVO Srbija - Švajcarska 1:2 (Mitrović 5', Džaka 53', Šaćiri 90')

Drugo poluvreme:

90+6' - KRAJ! POBEDA ŠVAJCARSKE 2:1!

90' ŠAĆIRI STRELAC! Gol obeležile nove provokacije!

88' Mitroviću žuti karton zbog protesta - pošto je ponovo on napravio faul u napadu

87' Radonjić napravio solo prodor, ali nije ušao u šansu jer mu je protivnički igrač oduzeo loptu. Lopta je izvan igre i pomoćnik sudije pokazuje na korner zastavicu

86' Švajcarska će dobiti slobodan udarac na opasnoj poziciji

81' Dve šanse za Švajcarsku u samo tri minuta. Najpre je Embolo šutirao ka golu koji čuva Stojković, a onda je u narednoj akciji Švajcarske u poslednji čas intervenisao Ivanović, a loptu je izbio u korner na metar od našeg gola

78' - Sprema se Radonjić da uđe u igru. Može li Srbija do pobede?

74' Šansa za Gavranovića. Ofsajdom je zaustavljen napad Švajcarske, u kome su imali šansu jedan na jedan. Na drugoj strani terena, Brih ponovo NE SVIRA PREKRŠAJ NAD MITROVIĆEM! I već postaje BEZOBRAZNO šta se sve dozvoljava Švajcarcima

68' DOBRA ŠANSA! Kolarov je izdržao duele, ali je poslao prejaku loptu koju Mitrović nije mogao da stigne.

67' Brih je sudio Mitroviću faul u napadu, a dvojica švajcarskih igrača su držala srpskog asa u šesnaestercu prilikom centaršuta. Ovo je već neverovatno!

64' Izmena u srpskom timu: Kostić je izašao, a Ljajić ušao u igru

58' Sreća! Šaćiri u stativu! Lopta je otišla u gol-aut i Srbija će to izvesti

53' AUUUU, kakav gol za Švajcarce. Džaka je izjednačio!

Provokacija Džake prilikom proslave gola

Džaka, čiji su roditelji poreklom iz Kuršumlije, provokacijom je proslavio pogodak protiv Srbije "sklapanjem ruku u znaku orla na albanskoj zastavi". Etnički Albanci, koji nose dresove drugih reprezentacija, često proslavljaju golove na ovaj način simbolično aludirajući na tzv. veliku Albaniju. Džaka je rođen u Bazelu, a trenutno igra za londonski Arsenal.

51' Milinković-Savić je poslao nisku loptu s ruba šesnaesterca, koju je primio Aleksandar Mitrović. Nameštao se na šut, ali je obrana u zadnji tren izbila loptu. Glavni sudija i njegov pomoćnik pokazuju na korner zastavicu. Srbija će iz kornera pokušati da ugrozi protivnički gol

50' Loš udarac Rodrigeza, koji je probao šut desnom nogom, iako je levak

46' Drugi deo igre počeo je izmenom u švajcarskim redovima - Seferovića je zamenio Gavranović.

Prvo poluvreme:

Statistika prvog poluvremena: Švajcarska ima veći posed lopte i tačniji pas, a Srbija više šuteva ukupno, šuteva na gol i više napadačkih akcija.

45+1' Žuti karton i za Matića. Zakasneli start

45+1' Sjajnu šansu imao je Dušan Tadić nakon što je pucao oštro s ruba šesnaesterca! Golman je imao sreće, jer je lopta prozujala par centimetara iznad gola

45' Imaćemo dva minuta sudske nadoknade

43' PA, KAKVA ŠANSA!!! Matić je pucao s ruba šesnaesterca nakon kornera, ali je lopta otišla levo od gola. Lopta je otišla u gol-aut i Švajcarska će to izvesti!

42' I OPET ŠANSA ZA SRBIJU - Dušan Tadić nije uspeo da pogodi nikoga u šesnaestercu jer je poslao prejaku loptu

38' Opet žuti karton za naše fudbalere. Ovaj put Milivojeviću. Prežestoko je startovao

36' Slobodan udarac za Srbiju. Kolarov ubacuje loptu. Lopta ka Tadiću, pod Tadića ka okviru gola, ali brani Švajcarac

33' Prvi žuti karton na utakmici za Sergeja Milinkovića-Savića zbog opasne igre

30' Najbolja akcija Švajcaraca dosad! Ali sjajna odbrana Stojkovića! Cuber je dobio loptu između linija, ostao je Milenković na njemu, ali je krilni igrač odmah prebacio loptu napred, pogodila je ona u koleno Blekija, stigla do Džemailija između Kolarova i Tošića, ali Stojković fantastično brani! Njegova specijalnost - odbrane "u kontaktu".

26' Korner za Švajcarce, Anakđi skače i udara glavom, ali pored gola. Švajcarci kao da su tek počeli da se bude i preuzimaju inicijativu

23'  Pretnja Švajcaraca - Šaćiri je dobio loptu i šutirao sa 18 metara. Tošić ulazi i fenomelano blokira

18' Razigrala se srpska reprezentacija! Nižu se šanse za šansom! Mitrović ponovo preti golu - pokušao je makazice sa ivice šesnaesterca, ipak nedovoljno precizno

16' Srpski orlovi ozbiljno prete Švajcarcima! Milinković-Savić sa 17 metara, ali je lopta prošla dva metra od stative

14' Centaršut Ivanovića sa desne strane, udarac Mitrovića glavom sa 15 metara - preko prečke

10' Odlična prilika za Švajcarsku, ali Džemaili šutira tik pored gola Stojkovića

5'. GOOOOLLLLL!!! ALEKSANDAR MITROVIIIIIIĆ! Sjajnim skokom pogađa metu posle centaršuta Tadića!

4' Kostić pravi odličan start, pa u "opasnu zonu" šalje loptu gde je preseca Džaka, odlučio je fudbaler Arsenala da šutira sa distance - ide to preko gola, bez opasnosti.

2' Mitrović pada u šesnaestercu posle slobodnog udarca, Brih je samo odmahnuo rukom.

Nakon intoniranja himni Švajcarske i Srbije, meč može da počne!