Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije.

Zvezda je u polufinalu, u večitom derbiju savladala Partizan rezultatom 2:0

Strelci su bili Filipović koji je postigao autogol u 27. minutu, Olajinka u 29. minutu

Zvezda će se u finalu sastati sa Vojvodinom koja je u drugom polufinalnom meču savladala Radnički u Kragujevcu rezultatom 1:0

Finalni meč na programu je 22. maja u Loznici.

Partizan je mnogo bolje ušao u meč, crno -beli su napali a Zvezda se opredelila da čeka priliku iz kontranapada.

Partiazan je ppropustio veliku šansu u 15. minutu. Goh je izbio ispred Glazera ali nije bio precizan.

A onda bukvalno ni iz čega potpuni šok za crno-bele.

Zvezda postiže dva gola za dva minuta.

Najpre nakon majstorije Hvanga i nespretne reakcije Filipovićča crveno- beli su poveli u 27. minutu.

Samo dva minuta kasnije nakon odlične timske akcije Olajinka zakucava loptu u mrežu Jovanovića.

U nastavku utakmice Partizan se skroz otvorio.

Crveno-beli su to koristili i iz kontre stvarali sjajne prilike.

Redom su promašivali Olajinka, Ivanić, Šerif, Katai.

Partizan je najbolju priliku u nastavku imao preko Nikolića u 73. minutu, njegov šut sjajno je odbranio Glazer.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Zvezda se plasirala u finale, gde će imati priliku da osvoji četvrti Kup u nizu.

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

89. minut - Fantastičan šut Mijailovića u same rašlje i još bolja intervencija Jovanovića.

87. minut - Izašao je Šerif, u igri je Kraso.

83. minut - Velika prilika za Zvezdu nakon kontre, udarac Kataija, brani Jovanović.

73. minut - Prva prilika za Partizan u nastavku šutirao je Nikolić sa distance, ali Glazer sjajno interveniše.

71. minut - Umesto Antića u igri je Saldanja

68. minut - Izmena i u Zvezdi umesto Bukarija u igri je Katai.

63. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Natho i Janković su igri, izašli su Severina i Goh.

60. minutu- Nova kontra Zvezde i novi neverovatan promašaj ovaj put Šerif i Olajinka su spetljali.

57. minut - Nova velika prilika za Zvezdu.Nakon skraćenog kornera Hvanga i gužve lopta dolazi do Ivanića koji šutira a Jovanović nekako izbacuje loptu i spašava siguran pogodak.

55. minut- Menja Duljaj, umesto Kalulua u igri je Ivanić.

51. minut -Kakvu priliku je propustio Olajinka, sjajno ga je izbacio Mijailović. On predriblao Filipovića i onda iz idealne situacije šutirao preko gola.

47. minut - Hvang je uposlio Šerifa u kontri koji je oboren u duelu sa Filipovićem, ali Milanović je odmahnuo rukom.

- Izmena u Partizanu umesto Markovića u igri je Stojković

46. minut - Utakmica je nastavljena

PRVO POLUVREME:

40. minut - Delovalo je da će crno-beli imati dobru priliku, ali je Baždar bio u nedozvoljenoj poziciji. Ako je za utehu, njegov udarac je svakako odbranio Glazer.

38. minut - Kakvo dodavanje Hvanga ka Stameniću! Sam je bio srpski fudbaler pred Jovanovićem, ali nije uspeo da zatrese mrežu po treći put.

36. minut - Preti u ovim trenucima "parni valjak" preko Zahida. Faul je napravio Marko Stamenić, ali je Norvežanin loše izveo slobodan udarac.

34. minut - Pogoci Nigerijca dali su dodatnu snagu i motivaciju crveno-belima, potpuno je preuzeta inicijativa od gostiju iz Humske.

29. minut - Olanjinka! Kakva utakmica za Nigerijca. Mijailović je maestralno proigrao nekadašnjeg napadača Slavije, a ovaj još lepše reagovao i savladao Jovanovića po drugi put za dva minuta!

27. minut - GOL! Hvang je sada centrirao sa desne strane, vratila mu se lopta, varkom se oslobodio, centrirao ponovo, a Olanjinka je uspeo da je usmeri u mrežu!

22. minut - Loše izveden korner je lansirao kontru Partizana. Povukao je Severina, progirao Baždara koji je uspeo da se oslobodi čuvara, ali je udarac bio daleko preko gola Omrija Glazera.

21. minut - Jako dobar centaršut Mijailovića. Pokušao je Ivanić glavom da proigra saigrače pred golom, biće korner.

19. minut - Dobar korner izveo je Hvang, dok su oko njega pucali "topovski udari", ali je spreman bio Aleksandar Jovanović. Pokušao je Spajić da "pokupi" odbitak, ali je njegov udarac završio preko gola.

17. minut - Dugačka lopta za Ndijajea i faul u napadu Francuza.

15. minut - Fantastičan pas "iz prve" za Goha. Fudbaler iz Južne Koreje se našao ispred Glazera, ali je Izraelac odlično intervenisao. Loš centaršut Zahida, lak posao za čuvara mreže domaćih.

14. minut - Opet dobar posao obavlja Olanjinka, ali ovoga puta na svojoj polovini. Deluje da je Milojević pogodio kada je ukazao šansu bivšem igraču Slavije od starta.

12. minut - Jako se dobro snašao Olanjinka u vazdušnom duelu i proigrao Ivanića, ali nije srpski fudbaler uputio dovoljno precizan udarac ka golu rivala.

10. minut - Čini se kao da Crvena zvezda nema jasnu ideju kako odoleti napadima Partizana i prebaciti igru na protivničku polovinu.

8. minut - Lepo reaguje odbrana crveno-belih i otklanja opasnost iz svojih 16 metara. Pokušao je Bukari na drugoj strani, ali je vrlo brzo izgubio loptu.

7. minut - Prelepo dodavanje Severine za Kalulula. Pokušao je Nigerijac da petom vrati loptu do fudbalera iz Kurasaa, ali biće samo udarac iz ugla za Partizan!

6. minut - Probala je Zvezda da prebaci težište igre pred gol Jovanovića, ali se Hvang našao u nedozvoljenoj poziciji.

5. minut - Goh se našao na desnoj strani, a njegov pokušaj ubacivanja lopte u šesnaesterac sprečio je Rodić.

3. minut - Loptu u nogama više imaju izabranici Igora Duljaja, ali nema prave šanse još uvek.

2. minut - Prva opasnija situacija pred golom Crvene zvezde. Centrirao je Kovačević, a Glazer nije najspretnije intervenisao. Ipak, sve je prošlo dobro po domaće.

1. minut - Napokon je počeo duel na "Marakani". Svetozar Marković je već zaradio žuti karton zbog kasnog početka utakmice, a Partizan ima posed.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Stamenić, Hvan - Bukari, Ivanić, Olajinka - Endijaje. PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović - Filipović, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Goh - Severina, Zahid, Kalulu - Baždar. Sudija: Miloš Milanović Stadion: Rajko Mitić