Trofej Kupa Srbije neće menjati vitrinu niti vlasnika. Partizan je savladao Crvenu zvezdu na Marakani i na taj način, po četvrti put uzastopno, osvojio pehar namenjen pobedniku najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.

U poslednjem od četiri ovosezonska derbija dva najveća srpska kluba ušli su sa različitim ambicijama, ali objedinjeni željom da osvoje trofej najmasovnijem fudbalskog takmičenja u našoj zemlji.

Partizan je trijumfom nastavio dominaciju u Kupu i došao do četvrtog trofeja u nizu, a Crvena zvezda ispustila šansu da vrati duplu krunu na "Marakanu" posle 12 godina čekanja.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Rodić, Jovičić, Jovančić, Marin, Ivanić, Ben, Pavkov. KLUPA: Popović, Vulić, Čaušić, Joveljić, Jevtović, Gobeljić, Vukanović.

PARTIZAN: Stojković: Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Pantić, Tošić, Ivanović, Rikardo. KLUPA: Kljajić, Georgijević, Šehović, Marković, L. Pavlović, Smiljanić, Ilić.

TOK MEČA

Drugo poluvreme:

96. minut - Mogao je Rikardo da duplirao vođstvo Partizana, ali loptu šalje preko gola nakon istrčavanja Borjana.

90. minut - Igraće se još šest minuta na "Marakani".

88. minut - Borjan je nesigurno intervenisao posle kornera Partizana, ali nije bilo većih problema.

85. minut - Pokušao je Tošić iz slobodnog udarca, ali je lopta posle odbitka u živom zidu završila u korneru.

84. minut - Tošić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta od živog zida završila u korneru

83. minut - Gobeljić je zamenio Stojkovića u timu Zvezde

80. minut - Druga izmena u Partizanu. Šehović je ušao umesto Uroševića

76. minut - Žuti karton za Vukanovića

74. minut - Prva izmena u Partizanu, mladi Lazar Pavlović menja Ivanovića.

68. minut - Joveljić menja Bena.

63. minut - Zvezda agresivnija, ali nema prave prilike ka golu Stojkovića.

62. minut - Rodić dobija žuti karton posle duela sa Ivanovićem.

61. minut - Odlična prilika za Partizan, Ivanović je sa 18 metara šutirao visoko iznad gola.

56. minut - Još jedan kraći prekid derbija zbog baklje na terenu, ali sve se rešilo za 30 sekundi.

52. minut - Stojković je jedva stigao Ivanovića, biće korner za Partizan.

51. minut - Izmena u Zvezdi, Vukanović je ušao umesto Jovičića.

48. minut - Utakmica je kratko prekinuta zbog bakljade.

46. minut - Početak drugog poluvremena kasni zbog ogormne bakljade na stadionu. Igrači oba tima se jedva raspoznaju, ali ubrzo bi trebalo da se dim povuče da se lopta ponovo zakotrlja na najvećem srpskom stadionu.

Prvo poluvreme:

43. minut - Gužba u kaznenom prostoru Partizana. Pokušao je Vujadin Savić, pa zatim i Ben, ali mreža Stojkovićevog gola je i dalje mirna.

41. minut - Dobra prilika za Zvezdu je propala, jer je Marin očajno šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara.

38. minut - Najbolja šansa Zvezde za sada! Prošao je po desnoj strani Stojković, centrirao i pogodio direktno Pavkova

34. minut - Dobar udarac Pantića, Borjan odbija loptu u polje

33. minut - Velika šansa za Partizan! Tošić je sjajnom loptom pronašao Ivanovića, koji je bio sam pred golom, ali je Borjan uspeo da mu izbije loptu s leđa

30. minut - Velika borba na sredini terena Mnogo se trči i igra uglavnom između dva kaznena prostora

25. minut - Đorđe Ivanović  u kaznenom prostoru imao atratktivan pokušaj, ali Borjana nije mogao da iznenadi

21. minut - Zvezda odlučnije kreće ka golu. Posle akcije Stojkovića i Marina, Ben je centrirao, a udarac Pavkova glavom golman Partizana Vladimir Stojkovič je lako uhvatio

20. minut - Marin je podelio pas ka Milanu Pavkovu, ali je napadač crveno-belih uhvaćen u ofsajdu.

19. minut - Kontra Partizana, Tošić je šutirao pravo u Borjana, ali je ovog puta bio siguran.

18. minut - Ofsajd u kom se našao Ben.

14. minut - Pogodak Bojana Ostojića za vođstvo Partizana od 1:0

11. minut - Zvezda ima blagu inicijativu, ali za sada nema prilika

5. minut - Golman Crvene zvezde Milan Borjan lagano je uhvatio loptu koju je Zoran Tošić uputio u kazneni prostor domaćih iz slobodnog udarca.

1. minut - Utakmica je počela, a sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

Atmosfera na Marakani je bila poprilično burna i uzavrela, iako tribine nisu bile popunjene do poslednjeg mesta. Štaviše, svega nekoliko hiljada ljidi je trenutno na stadionu.

I Zvezda i Partizan spremili su bogate premije za osvajanje Kupa. Crno-beli su ih duplirali u poslednji čas, ali i posle takvog poteza Zvezda daje duplo više novca svojim fudbalerima za osvajanje trofeja.