Predsednik Srbije Aleksandar Vučić susreo se večeras nadomak Inđije sa građanima koji pešače iz Novog Sada i drugih gradova ka Beogradu kako bi prisustvovali velikom skupu "Srbija jedna porodica", koji će biti održan u subotu na platou ispred Doma Narodne skupštine.
Okupljeni građani su predsednika Vučića dočekali skandiranjem "Aco, Srbine" i sa srpskim zastavama.
Aleksandar Vučić je na početku pozdravio sve građane koji su peške krenuli ka Beogradu.
Predsednik je građane pitao da li su gladni, žedni i da li im je nešto potrebno, kao i kako protiče njihovo putovanje.
- Vodite računa, ne žurite nigde, odmorite se. Bolje je da idete rano ujutru, da izbegnete najveću vrućinu - rekao je Vučić.
- Imaćemo narednih dana novi paket mera, dakle predlaganje programa. Čućete nešto i u subotu po tom pitanju, ali u ponedeljak će biti, sad to mogu vama zvanično da kažem, kada ćemo da saopštimo kompletan paket javnosti Srbije. Nisam hteo da miting i skup je pre svega politika i pravac kretanja, kuda Srbija ide, a u ponedeljak ćemo najkonkretnije o merama. Verujem da će ljudi biti zadovoljni - rekao je Vučić i dodao:
I ovog puta smo gledali da napravimo, da tako ciljamo, da sve što u paketu donosimo kao dobre mere, da one budu ciljane, da pomognu pre svega onim siromašnijima i onim koji pripadaju nižem srednjem sloju, više njima, a nešto manje onima koji su bogatiji. I imajući u vidu stope rasta u ovom trenutku, verujem da će penzije, naravno, ne mogu da rastu opet po 11 i 10%, ali će mnogo da rastu, ne samo kao jednokratna davanja, već ponovo da rastu dosta i verujem da će plate da rastu, možda čak i nešto više nego prošli put.
Predsednik je najavio da će u subotu govoriti pod kojim imenom ćemo mi na izbore.
- Videćete kako možete sličnu reč, kao mnogi drugi, da upotrebite, a da ima potpuno drugačije značenje od onoga kako su je neki drugi doživljavali. Samo nemojte da reagujete uopšte na one koji bi da vam kažu bilo šta loše. Mi moramo da pokažemo razliku između pristojne Srbije i onih koji bi da izazivaju sukobe. Ne može vas niko ni da napadne, i ima vas i više nego dovoljno, i dovoljno i snage i hrabrosti i svega. Ali mi moramo da pokažemo poštovanje i za one koji su manipulisani, za one koji će iz inata da, i kada vide gde im se sve laži ruše - rekao je Vučić.
- Deo tih ljudi stvarno veruje u to, zato što je toliko snažna propaganda, propaganda i takav psihološki pritisak bio da je nama potrebno da tim ljudima, da tim devojkama, momcima pružimo ruku, da se mi ne odnosimo prema njima sa potcenjivanjem i ni podaštavanjem kao što su oni prema nama. Nama mora da bude cilj ujedinjena Srbija, nama mora da bude cilj da spuštamo loptu. Znamo mi sve šta su radili, znamo mi šta su i mnogima od vas radili i šta ste, kroz šta ste sve morali da prođete, i nikada to ne smemo da zaboravimo. Ali baš zato što to ne smemo da zaboravimo, moramo da pružamo ruku i moramo da napravimo tu razliku između pristojne Srbije i onih koji su želeli podele, koji su nas delili unutar porodice, unutar društva, unutar države - dodao je Vučić.
On je naglasio da zastava koja će biti raširena na skupu ima oko 1.000 kilograma sa tim koturom sa kojim dolazi.
Građani koji pružaju podršku predsedniku će sutra nastaviti pešačenje ka Beogradu kako bi stigli na skup u subotu.
Na skupu "Srbija jedna porodica", kako je najavljeno, biće predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.
Građani će imati priliku da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti, ali i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju.
Na skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije.
Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut i predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević.
Autor: Pink.rs
I ovog puta smo gledali da napravimo, da tako ciljamo, da sve što u paketu donosimo kao dobre mere, da one budu ciljane, da pomognu pre svega onim siromašnijima i onim koji pripadaju nižem srednjem sloju, više njima, a nešto manje onima koji su bogatiji. I imajući u vidu stope rasta u ovom trenutku, verujem da će penzije, naravno, ne mogu da rastu opet po 11 i 10%, ali će mnogo da rastu, ne samo kao jednokratna davanja, već ponovo da rastu dosta i verujem da će plate da rastu, možda čak i nešto više nego prošli put.