Crvena zvezda je odigrala meč drugog kola grupe H u Ligi Evrope protiv Trabzona u Turskoj u kojem je poražena sa 2:1 (1:0).

Mnogo bolje je Trabzon ušao u ovaj duel, a iako je Milan Borjan spasio svoj tim u 15. minutu nakon sjajnog voleja Trezegea, bio je nemoćan samo minut kasnije. Utešni pogodak delo je rezerviste Veljka Nikolića u 89. minutu meča, nakon asistencije Mustafe.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Kraj utakmice! Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi u Turskoj.

89. minut - GOOOL! VELJKO NIKOLIĆ postiže pogodak!

84. minut - Pankov će na terenu zameniti Kangu.

83. minut - Aleksandar Katai je dobio žuti karton.

70. minut - Nova izmena u ekipi crveno-belih. Nikolić ulazi u igru umesto Bukarija.

68. minut - Mahmud Trezege je postigao pogodak.

63. minut - Kings Kangva je dobio drugi žuti karton, te će Zvezda nastaviti meč sa igračem manje.

58. minut - Dvostruka izmena Miloša Milojevića. Kulibali i Ibrahim će na terenu zameniti Pešića i Sanoga.

52. minut - Seku Sanogo je dobio žuti karton.

50. minut - Đanini je "požuteo" zbog prekršaja nad Dragovićem.

46. minut - Aleksandar Katai je zamenio Slavoljuba Srnića.

PRVO POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Fudbaleri obe ekipe odlaze na petnaestominutnu pauzu.

43. minut - U ovim trenucima se igra pretežno odvija između šesnaesteraca, a glavni arbitar meča često pravi prekide zbog prekršaja. Fudbaleri Crvene zvezde igraju mirno i stabilno.

33. minut - Dobar kontra napad Crvene zvezde! Oduzeo je Kangva loptu, pa je prosledio do Bukarija koji je po desnom boku dotrčao do linije šesnaesterca i gađao dalji ugao gola. Ipak, protivnički golman je uspeo da interveniše i sačuva svoju mrežu.

27. minut - Pokušali su Turci u par navrata da ugrozi Zvezdin gol, ali je odličan bio Milunović i otklonio svaku opasnost.

20. minut - Fudbaler Trabzonspora Manolis Siopis je dobio žuti karton.

19. minut - Istrčao je Bukari po desnom boku i pokušao da proigra Pešića. Naš napadač se nalazio u izuzetno teškoj poziciji, a na pravom mestu je bio golman Čakir.

16. minut - GOL! Hamšik sam matira kapitena Zvezde! Vodi Trabzon 1:0!

15. minut - Sjajno je volej uhvatio Trezege, ali odlična odbrana Borjana!

10. minut - Razigrala se Zvezda, sada je korner za srpski tim izborio Srnić, a Kanga ga je izveo!

7. minut - Prvi korner na utakmici za domaćina, ali sjajno skače Sanogo...

4. minut - Kratku povratnu loptu dobio je golman Čakir, a umalo da Aleksandar Pešić dođe do nje! Zvezda je mogla da šokira domaćina na startu!

1. minut - Počela je utakmica na stadionu "Senol Guneš"! Prvi posed na utakmici imao je Trabzon.

SASTAVI

Zvezda: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Srnić, Rodić, Sanogo, Kanga, Kangva, Bukari, Pešić Trabzon: Čakir, Striger-Larsen, Bartra, Densvi, Elmak, Hamšik, Siopis, Bakasetas, Trezege, Đanini, Maksi Gomez

Trener crveno-belih Miloš Milojević, odlučio je da na klupi ostavi možda i najboljeg igrača Zvezde, Aleksandra Kataija, kako se i najavljivalo, koji od starta sezone ne igra u najboljoj formi, te će u Turskoj čekati šansu kao rezerva.

Umesto Kataija, u startnoj postavi je Kings Kangva.

Ono što je neke iznenadilo je to što je Slavoljub Srnić u startnoj postavi, iako je imao kiks protiv Monaka.

Inače, crveno-beli se nalaze u top-pet klubova sa najviše odigranih utakmica u ovom takmičenju, računajući i period kad se ono zvalo Kup UEFA i Liga UEFA. Ispred njih su samo PSV (172), Klub Briž (182), Sporting (187) i Inter (191).

Kako mediji pišu, sjajna je atmosera uoči meča - navijači roštiljaju, jedu đevreke, piju čaj i navijaju...