Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Slovan iz Libereca sa 5:1, u drugom kolu Grupe L Lige Evropa.

Zvezda je bila ubedljiva protiv Slovana na stadionu "Rajko Mitić" i tako zabeležila prve bodove ove sezone u evropskom takmičenju.

El Fardu Ben je golovima u sedmom i 22. minutu doneo prednost crveno-belima, a do poluvremena je u 41. Jan Matušek smanjio prednost.

Pobedu su potvrdili Milan Gajić u 50, Aleksandar Katai u 67. i Dijego Falćineli u 70. minutu.

Hofenhajm je u drugoj utakmici Grupe L pobedio Gent u gostima sa 4:1, uz gol srpskog reprezentativca Mijata Gaćinovića.

Hofenhajm vodi na tabeli sa šest bodova, po tri imaju Zvezda i Slovan, dok je Gent poslednji bez učinka.

Zvezda će u narednom kolu sledećeg četvrtka dočekati belgijski Gent.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta.

88. minut - Još dve izmene u timu Zvezde. Pankov i Vukanović su u igri umesto Kataija i Falćinelija.

87. minut - Željko Gavrić, koji je pre samo nekoliko minuta ušao u igru, našao se u šansi. Driblingom se oslobodio čuvara, ali je njegov udarac zaustavio golman Slovana.

83. minut - Dvostruka izmena u ekipi koju večeras predvodi Nebojša Milošević. Petrović i Gavrić su u igri, a teren su napustili sjajni Ivanić i dvostruki strelac Ben.

82. minut - Seku Sanogo dobija žuti karton zbog prekršaja.

75. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi. Marko Gobeljić je zamenio fantastičnog Rodića.

70. minut - GOOOL! Petarda! Posle kornera Bena, Falćineli je sa prve stative poslao loptu u mrežu!

67. minut - GOOOL! Nezaustavljiv je Aleksandar Katai! Majstorija Zvezdinog igrača koji posle solo prodora levom nogom savladao golmana Slovana!

66. minut - Žuti karton dobio je Milan Borjan.

64. minut - Katai je još jednom pokušao udarcem sa distance, ali sada manje opasno – brani golman gostiju.

62. minut - Zapretio je Mara iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali je Zvezdin kapiten Milan Borjan fantastičnom reakcijom sačuvao svoj gol. Usledio je aplauz iz novinarske lože.

57. minut - Sjajan kontra napad Crvene zvezde! Ben je proigrao Kataija koji pretrčava pored čuvara. Pokušao je momak iz Srbobrana da asistira Nikoliću koji je bio sam na drugoj strani, ali su igrači Slovana u poslednjem momentu sačuvali svoj gol.

49. minut - GOOOL! Kako je počeo prvi deo, tako je Crvena zvezda ušla i u drugo poluvreme! Sjajna lopta Kataija ka Benu, koga Mikula zaustavlja, ali lopta dolazi do Gajića koji je plasira u praznu mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME:

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Odlična igra Crvene zvezde koja je dominirala od početka utakmice. Na pauzu Zvezda odlazi sa vođstvom 2:1, dvostruki strelac je El Fardu Ben.

44. minut - Preslikana akcija kao kod drugog gola, ali je malo sreće nedostajalo Zvezdi! Rodić je poslao identičan pas, sada za Bena koji je poslao povratnu loptu za Ivanića, a njegov udarac je završio malo pored gola.

41. minut - Česi smanjuju prednost, strelac je Matušek.

37. minut - Stativa je spasila Slovan! Aleksandar Katai je raspalio po lopti sa distance, daleko od nje je bio Engujen, ali je stativa zaustavila pokušaj našeg krilnog igrača.

30. minut - Nije pauza uticala na Mirka Ivanića, ponovo "pleše" na terenu kreativni vezista crveno-belih.

23. minut - Ivanić je ponovo bio u centru pažnje posle prodora po levom boku, zavrnuo je ka Kataiju koji je ponovo prosuo magiju po terenu, ali nije mogao do gola. Na odbitak je naleteo Falćineli, ali je lopta otišla preko gola.

22. minut - GOOOL! Fantastična akcija našeg tima! Rodić je uz levu aut liniju poslao dugu loptu za Ivanića koji probija i šalje povratnu loptu za Bena, a za njegov snažan udarac golman Slovana nije imao rešenje!

17. minut - Raspoložen je Katai za igru. Odličnim pasom u prazan prostor je uposlio Ivanića koji šutira iskosa sa leve strane veoma jako. Brani golman Slovana, biće korner za naš tim

15. minut - Sjajna pas Rodića za Ivanića koji šutira u bliži ugao Nguena ,koji sjajno brani.

10. minut - Posle udarca Nikolića, koji je odbranio Engujen, lopta je stigla do Falćinelija koji je gađao drugi ugao, ali su defanzivci češke ekipe uspeli da intervenišu.

7. minut - GOOOL! Sjajno je Crvena zvezda počela ovaj meč. Rodić je fenomenalnim centaršutem uposlio Bena koji glavom matira golmana Slovana.

6. minut - Katai je uposlio Falćinelija, ali je za nijansu brži bio golman Slovana.

4. minut - Miran početak utakmice, Česi imaju više loptu u nogama

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

Crvena zvezda (4-3-3): Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić, Nikolić, Sanogo, Ivanić, Ben, Katai, Falčineli.

Slovan (4-4-2): Ngujen, Mikula, Tijani, Čaluš, Sadilek, Moskera, Mara, Hromada, Koščelnik, Jusuf Helal, Matušek.

Zbog dva žuta kartona Stanković ne vodi ekipu

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković neće moći večeras da vodi ekipu sa klupe zbog isključenja koje je zaradio u prvom kolu Lige Evrope. Drugi žut, odnosno crveni karton automatski su doneli i suspenziju od jedne utakmice za Stankovića, pa će crveno-bele večeras protiv Libereca voditi Nebojša Milošević.