Fudbaleri Crvene zvezde eliminisani su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od kiparske Omonije, nakon što su danas poraženi posle izvođenja penala 1:1 (1:1) - 4:2.

U penal seriji kiparski tim pogodio je sva četiri šuta, dok su kod Zvezde promašili Dijego Falćineli i Miloš Degenek.

U regularnom delu pogodak za kiparski tim postigao je Mihael Luftner u 31. minutu, posle nespretne intervencije Milana Borjana, a izjednačio je Mirko Ivanić, glavom posle asistencije El Fardu Bena u 45. minutu.

Omonija će u plej-ofu za Ligu šampiona na megdan Olimpijakosu, a Zvezdu očekuje plej-of za plasman u Ligu Evrope.

1:1 - Gomez siguran.

1:0 - Prvi penal izvodi Gavrić - pogađa! Dobar početak za Crvenu zvezdu.

DRUGI PRODUŽETAK:

120. minut - KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA - SLEDE PENALI!

112. minut - Sjajan pokušaj Gavrića, ali lopta odlazi preko gola.

106. minut - Počinje drugi produžetak.

PRVI PRODUŽETAK:

105. minut - Poslednja izmena, Milan Gajić je zamenio povređenog Milana Rodića.

101. minut - Još jedna izmena Dejana Stankovića. Željko Gavrić je zamenio Aleksandra Kataija.

92. minut - Kosulos dobio žuti karton zbog starta nad Falćinelijem.

91. minut - Oprezna igra sa obe strane!

DRUGO POLUVREME:

Završen je regularni deo igre, idemo u produžetke.

90. minut - Utakmica je produžena za još tri minuta.

89. minut - Ušao je u igru Falćineli umesto Alekse Vukanovića.

88. minut - Probao je sada iz daljine Jovančić koji je skoro ušao u igru, ali lopta ide pored gola.

83. minut - Žuti karton za Žordija Gomeza zbog faula nad Kangom.

75. minut - Odličan udarac Bena, posle pasa Rodića, ali se Lecjaks našao na putu lopte ka golu.

71. minut - Druga pauza zbog velike vrućine.

67. minut - Sjajna odbrana Borjana! Ostaje 1:1!

65. minut - U igru je ušao Sene umesto Kakulisa, prva izmena na meču. Sene se očekivao od početka, igrač je Bazela na pozajmici.

62. minut - Kanga je na drugoj strani video Gobeljića, koji vraća povratnu loptu ka Ivaniću, a strelac prvog gola za Zvezdu na ovom meču nije najbolje šutirao.

59. minut - Rodić je odlično uposlio Bena, koji nije bio dovoljno precizan.

53. minut - Fenomenalan šut Kataija, ali je Fabiano na pravom mestu.

48. minut - Odličan prodor i udarac Kataija, Fabiano je uspeo da odbrani.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

PRVO POLUVREME:

45. minut - GOOOL! Ivanić postiže pogodak i dolazi do izjednačenja za Zvezdu.

39. minut - Još jednom je Kanga probao iz velike daljine, ali je lopta otišla u korner.

31. minut - GOL! Omonija vodi posle kornera! Loš potez Borjana, lopta pogađa Luftnera nakon što se odbila od stative i ulazi u gol Beograđa.

22. minut - Pauza za odmor zbog visoke temperature!

19. minut - Atraktivan pokušaj Bena, ali udarac nije bio dovoljno precizan.

13. minut - Odličan pokušaj Ivanića sa 17 metara, ali je Fabiano uspeo da sačuva svoju mrežu.

8. minut - Oprobao je udarac Kanga, ali je neko kačio tu loptu. Korner za Zvezdu.

3. minut - Probao je Tijago sa više od 30 metara, ali lopta ide daleko preko gola.

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI TIMOVA:

Omonija: Fabiano, Lang, Hubočan, Luftner, Ležijaks, Papulija, Žordi Gomez, Viktor Gomeš, Tijago, Bautek, Kakuli

Klupa: Kirijakidis, Sene, Duriš, Kusulos, Mavrais, Luizu, Asante.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Katai, Vukanović.

Klupa: Popović, Gajić, Pankov, Jovančić, Nikolić, Gavrić, Falčineli

Stanković se nada pozitivnom rezultatu

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je u najavi meča  da se nada pozitivnom rezultatu protiv Omonije na Kipru i da crveno-beli imaju istorijsku priliku da četvrtu godinu uzastopno igraju grupnu fazu u evropskim takmičenjima.

"Igra se samo jedna utakmica, uz to u gostima i sigurno nećemo kalkulisati. Temperatura je velika i to će sigurno biti važan faktor, ali kako je nama, tako je i njima. Imamo istorijsku priliku da četvrtu godinu zaredom igramo grupnu fazu u evropskim takmičenjima i svesni smo toga. Daćemo sve od sebe i nadamo se pozitivnom rezultatu", rekao je Stanković