Fudbaler Fiorentine i napadač Srbije Dušan Vlahović, postigao je sedam golova na prijateljskom meču, koji je njegov tim igrao protiv niželigaša Foljinja.

Najpre je usledio het-trik za samo devet minuta (46, 48. i 55.), da bi naredni gol za 6:0 postigao iz penala u 68. minutu.

Samo tri minuta kasnije Srbin je postigao peti gol na meču, a zatim i u 78. i 80. još dva za velikih i konačnih 11:0.

Podsetimo, Vlahović pregovara sa "ljubičastima" oko novog ugovora i blizu je realizacije. U načelu je srpski reprezentativac dogovorio platu od tri miliona evra po sezoni, plus bonuse, sve do 2024. godine, ali ima još jedna bitna stavka.

Vlahovićevi zastupnici u novi ugovor su ubacili otkupnu klauzuli od čak 70 miliona evra, koliko će zainteresovani klub morati da plati za bivšeg igrača Partizana ako Fiorentina bude odbijala sve niže ponude.