Jedan od novopazarskih blokadera otvoreno je pozvao na rušenje teritorijalnog integriteta Srbije proglasivši Rašku oblast - takozvani Sandžak - za deo Bosne.
O tome govori video snimak koji objavljujemo a u kom ovaj blokaderski jurišnik govori o stanju u Novom Pazaru.
- Ja sam Sandžaklija. Sandžak je deo Bosne. Atmosfera u Novom Pazaru je kao u Bosni - doslovce je rekao ovaj blokader.
Kako je sve izgledalo, pogledajte u snimku.
— Silvana (@Silvana71376830) 26. јун 2026.
Autor: Pink.rs