Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije "Transparentnost" najoštrije osuđuje rektora Vladana Đokića zbog toga što je dozvolio i organizovao da zgrada Rektorata Univerziteta u Beogradu postane skladište vojno-taktičke, komunikacione i medicinske opreme koja se koristi u ratnim i terorističkim dejstvima, kao i zbog toga što očigledno mobiliše vojne formacije u zgradi Rektorata.
Mario Spasić, generalni sekretar Antikorupcijskog saveta, izjavio je za medije:
"Zapanjujući su podaci koje su izneli nadležni državni organi o tome šta se sve nalazi u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu. Rektor Vladan Đokić dopustio je i očigledno organizovao da zgrada Rektorata postane ozbiljno skladište vojno-taktičke, komunikacione i medicinske opreme koja se koristi u ratnim i terorističkim dejstvima, kao i zbog toga što očigledno mobiliše vojne formacije u zgradi Rektorata, što je nedopustivo i sa aspekta nacionalne i pojedinačne bezbednosti", naveo je Spasić.
On je dodao da, nakon nerazjašnjene smrti studentkinje Filozofskog fakulteta u Beogradu, dekan Danijel Sinani i rektor Đokić nisu preuzeli moralnu i zakonsku odgovornost.
"Oni se bave daljim organizovanjem vojnih formacija koje napadaju policiju, građane i demoliraju zgrade državnih organa. Umesto da žali za mrtvom studentkinjom, dok okupljenim masama maše sa balkona Rektorata, rektor Đokić oponaša Hitlera, čime šalje jasnu poruku kakve namere ima i dokle želi da ide", zaključio je Spasić.
Autor: D.S.