AKTUELNO

Sudija Miloš Labudović, koji je u januaru potpisao podršku blokaderima, sada je pustio na slobodu jednog od najopasnijih ekstremista, Miloša Marjanovića, poznatijeg po pseudonimu s društvenih mreža, Kristal Met Dejmon.

U pitanju je nasilnik koji je tokom prethodne nedelje na protestima brutalno napadao pripadnike organa bezbednosti i pritom putem mreže Iks pretio paljenjem prostorija Srpske napredne stranke (SNS), pa i njenih aktivista.

Da ovaj slučaj bude strašniji, ekstremista Marjanović je sva ta krivična dela činio dok je bio pod sudskom zabranom prisustvovanja javnim skupovima i korišćenja društvenih mreža jer je, između ostalog, pretio Predsednici Skupštine Srbije, Ani Brnabić. Ne tako davno je na mrežama objavio i broj njenog mobilnog telefona, dovevši je u ozbiljnu opasnost.

Vest o oslobađanju Marjanovića obelodanio je na društvenim mrežama njegov advokat Mihailo Pavlović. 

- Pušten - napisao je Pavlović, koji je bukvalno uživo svoje pratioce na društvenim mrežama obaveštavao o dešavanjima u vezi sa tim postupkom.

Potom je otkrio i ko je glavnoodgovorni za oslobađaujuću presudu nasilnika Marjanovića, otvoreno napisavši ime sudije Miloša Labudovića.

Podsetimo, Labudović je sudija koji je ne tako davno, tačnije 20. jula, odbio da osumnjičenom M. J. (37) sa Vračara odredi pritvor iako je u pitanju muškarac koji je uputio jezive pretnje glavnom tužiocu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenadu Stefanoviću.

Tada je bilo otkriveno prvi put da je Labudović jedan od sudija koji je podržao blokadere i to davanjem svog potpisa. 

Inače, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) su 17. avgusta 2025. godine, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili Marka Marjanovića (39) zbog napada na policiju tokom protesta održanih 14. i 15. avgusta u Beogradu. U pitanju je huligan koji je na društvenim mrežama poznat po imenu Kristal Met Dejmon i već je više puta od početka godine privođen zbog nasilja i pozivanja na nasilje putem mreže Iks.

Autor: Pink.rs