AKTUELNO

Nova deonica auto-puta E-763 "Miloš Veliki", od Pakovraće do Požege, danas je oko 12:00 sati puštena u saobraćaj i prvi automobili već prolaze, kao što je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić ranije najavio.

Nova deonica auto-puta dugačka je 19,5 kilometara i ključni je segment puta koji povezuje centralnu Srbiju sa zapadnim delovima zemlje.

Foto: Privatna arhiva

Geografski teren ove deonice veoma je težak, i smatra se najtežom u Evropi, zbog čega skoro trećinu trase čine mostovi i tuneli.

Svečanom otvaranju, koje je održano 5. jula, prisustvovao je predsednik Aleksandar Vučić i govorio o značaju koji nova deonica ima za našu zemlju.

Foto: Privatna arhiva

- Neizmerno sam srećan, ovo je satisfakcija za godine i godine napornog rada. Ako ništa, uradio sam nešto što niko ne može da izbriše. Izgradili smo više auto-puteva i brzih saobraćajnica nego u prethodnih 70 godina. Pogledajte kako ovo divno izgleda - istakao je predsednik i dodao:

Foto: Privatna arhiva

- Sutra u 12 časova se zvanično otvara ova deonica, pa mnogo ljudi doći samo da se provoza i vrati za Beograd. Ne želim da gubim energiju na budalaštine, 609 kilometara smo uradili u moje vreme, a nadam se da će biti i 1000. Ovo je sada tunel Laz, imamo dve cevi u njemu. Kao da smo u Švajcarskoj. Sve je i osvetljeno i uređeno.

Foto: Privatna arhiva

Da Srbija ne staje sa radom i gradnjom, potvrdio je Vučić i najavio da su počeli pregovori za izgradnju puta do Duge poljane, te najavio nove investicije.

Foto: Privatna arhiva

Detalje o novoj deonici auto-puta E-763 "Miloš Veliki", od Pakovraće do Požege, možete pročitati u odvojenoj vesti.

Autor: S.M.