AKTUELNO

Ne mogu da prihvate činjenicu da im nije uspela obojena revolucija, da im je propao sinoćni protest i izazivanje krvoprolića i haosa na ulicama Beograda, pa su i večeras nastavili sa nasilnim blokadama saobraćajnica u Beogradu, Novom Sadu i još nekim gradovima u Srbiji. Besni i nemoćni blokaderi sinoć su kamenicama gađali policiju, a večeras kamenicama gađaju prostorije Srpske napredne stranke, napisao je predsednik SNS Miloš Vučević na Instagramu.

- Je l tako zamišljaju vođenje politike, sa kamenom u ruci? Iživljavaju se na prostorijama naše stranke, maltretiraju građane, maltretiraju decu i porodice koje su blokirali u saobraćaju, .. Nećemo dozvoliti da građani budu taoci bolesnih političkih ambicija blokadera i političkih profitera i njihovih antisrpskih medija koji sve vreme šire laži i pozivaju na bratoubilački rat! Nije ovde reč ni o kakvoj borbi za prava i pravdu, za demokratiju. To su sve lažne i prazne priče blokadera koji sve nasilnije krše Ustav i zakone, tražeći da se aboliraju oni koji su pripremali državni udar - izjavio je Vučević i dodao:

Oni bi da ruše državu i da za to ne odgovaraju? Neće im proći! Neće se u Srbiji suditi kako ulica diktira. Neće Srbijom vladari oni koji daju “zeleno svetlo” za jurišnički napad na državu. Ne smemo dozvoliti blokaderskim ekstremistima da parališu državu i izazovu nasilje širih razmera, jer im je to nedvosmisleno jedini cilj. Zahtevamo od nadležnih organa da u što hitnijem roku reaguju i da građanima omoguće normalno funkcionisanje. Stop nasilju! Stop nasilnicima! Pobediće Srbija!

Autor: Pink.rs