Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić reagovala je na svom X nalogu na pisanje opozicionih medija koji vode kampanju protiv litijuma.
Ova borba protiv litijuma me uvek podseti na stihove Vite Nikolića „svi cvjetovi ostaće bez glava da bi bili sa travom u skladu“.
Stranci koji prate „debatu“ na temu litijuma u Srbiji, a da o Srbiji nemaju nikakvo prethodno znanje, pomislili bi da smo mi zemlja na nivou razvoja iz VII veka, bez ikakve industrije, bez ijedne škole, a vekovima daleko od osnivanja prvog tehničkog fakulteta, da se još uvek divimo točku, a plašimo vatre.
Sumporna kiselina je „otkrivena“ u VIII veku (tada bila poznata kao „vitriolno ulje“). U XVIII veku započinje veća proizvodnja i upotreba sumporne kiseline. Danas je jedna od najvažnijih industrijskih hemikalija. U Srbiji je prošle godine potrošeno 450.000 TONA sumporne kiseline, a ove godine se očekuje potrošnja oko 600.000 tona. Nemačka godišnje troši oko 4,5 MILIONA TONA sumporne kiseline.
Ova borba protiv litijuma me uvek podseti na stihove Vite Nikolića „svi cvjetovi ostaće bez glava da bi bili sa travom u skladu“.
— Ana Brnabic (@anabrnabic) 16. октобар 2024.
Stranci koji prate „debatu“ na temu litijuma u Srbiji, a da o Srbiji nemaju nikakvo prethodno znanje, pomislili bi da smo mi zemlja na nivou razvoja… pic.twitter.com/BqKuzlVf1H
No, tako je to kad čitavu opoziciju predvodi Ljilja Bralović, umesto da je, na ovu temu, savetuje neko kao što je akademik i profesor Rudarsko-geološkog fakulteta Vladica Cvetković.
I, najvažnije (!): Stepen retrogradnosti koji opozicija, opozicioni mediji i veliki broj udruženja civilnog društva pokazuju na ovu temu treba ne da uplaši, već da prestravi, svakog normalnog čoveka u ovoj zemlji, bez obzira na političku opredeljenost.
"Svi cvjetovi ostaće bez glava da bi bili sa travom u skladu".
Autor: Pink.rs