Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Australijan opena, pošto je danas u drugom kolu pobedio Nemca Jana Lenarda Štrufa 6:4, 1:6, 7:6 (7:5), 1:6, 7:6 (11:9).

Meč je trajao tri sata i 21 minut. Ovo je bio treći međusobni duel srpskog i nemačkog tenisera, a prvi trijumf Kecmanovića, koji je 60. na ATP listi. Štruf je 25. teniser sveta.

Srpski teniser će u trećem kolu igrati protiv Amerikanca Tomija Pola, koji je danas pobedio Britanca Džeka Drejpera 6:2, 3:6, 6:3, 7:5. Kecmanović i Pol odigrali su tri međusobna duela u karijeri, a srpski teniser vodi 2:1 u pobedama. Amerikanac je trenutno 14. teniser na ATP listi.

Kecmanović je prvi set protiv Štrufa dobio rezultatom 6:4. Nemac je briljirao u drugom setu, a svom rivalu je u ovom delu meča prepustio samo jedan gem. Velika borba viđena je u trećem setu, koji je tek u taj-brejku pripao srpskom teniseru rezultatom 7:6 (7:5).

Štruf je uspeo da izjednači na 2:2, pošto je četvrti set dobio rezultatom 6:1. Pobednik meča odlučen je u taj-brejku petog seta, koji je pripao srpskom teniseru rezultatom 11:9.