Dugo nismo videli ovakvu reakciju Novaka Đokovića i raspravu sa glavnim sudijom.
Tokom meča drugog kola Australijan opena protiv Enca Kuakoa, Novak Đoković je trpeo maltretiranje od strane jednog navijača, a u jednom trenutku mu je ponestalo strpljenje za provokacije male grupe na tribinama.
Navijači su se čuli u toku meča više puta, čak i pred Novakove servise, a najpre je viđena specifična situacija.
Dok se srpski teniser pripremao za servis, navijač sa druge strane tribina glasno je poručio bezobraznoj grupi "umuknite!", a kada je Đoković shvatio šta se dešava zahvalio se tom čoveku.
"Thank you." 😂@DjokerNole • #AusOpen • #AO2023 pic.twitter.com/jUBsSKOllx
— #AusOpen (@AustralianOpen) 19. јануар 2023.
Ipak, provokatori su nastavili da ometaju Srbina, sve dok peti teniser sveta nije ušao u raspravu sa glavnim sudijom od kojeg je tražio reakciju.
Na startu četvrtog seta, pri rezultatu 2:0 za Novaka koji je imao i 40:30 u svom servis gemu, devetostruki osvajač Australijan opena nije želeo da nastavi meč pre nego što od arbitra zataži da opomene navijače.
"The guy's 𝐝𝐫𝐮𝐧𝐤 𝐨𝐮𝐭 𝐨𝐟 𝐡𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐝... he's not here to watch tennis!"
— Eurosport (@eurosport) 19. јануар 2023.
A furious Novak Djokovic pleads with the umpire to remove a loud spectator from the audience 😤#AusOpen | @DjokerNole pic.twitter.com/IiASc4pyEj
"Celu noć... Šta ćeš da uradiš? Molim te odgovori! Znaš ko je. Tip je pijan van sebe, od prvog poena provocira, provocira! Nije ovde da igra tenis, samo želi da uđe u moju glavu. Zato te pitam, šta ćeš da uradiš? Čuo si ga barem 10 puta, ja sam ga čuo 50 puta! Zašto ne pozoveš obezbeđenje da ga izbaci sa stadiona?", upitao je Novak.
Njegov apel i temperamentan pristup razgovoru sa sudijom urodio je plodom, pa je, nakon što je završen treći gem četvrtog seta, grupa navijača izbačena sa Rod Lejver Arene.
Autor: