Srpski teniser Laslo Ðere nako veliko trijumfa protiv Davida Gofana nije uspeo da se plasira u glavni žreb Mastersa u Parizu, pošto je danas u drugom krugu kvalifikacija poražen od Švajcarca Mark-Andree Huslera 7:6 (7:5), 7:5.

Meč je trajao sat i 49 minuta. U prvom setu igralo se gem za gem, a nijedan teniser nije uspeo da napravi brejk.

Ðere je imao po dve brejk lopte u sedmom i 11. gemu, ali nije uspeo da oduzme gem na servis protivnika.

Pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao švajcarskom teniseru 7:5. Husler je u drugom setu napravio brejk u 11. gemu, a onda je na svoj servis stigao do pobede. Jedan pad koncentracije i Đere je nesrećno poražen.

Srbija je izgubila jedno predstavnika na Mastersu u Parizu, ali će Novak Ðoković i Miomir Kecmanović imati priliku da napadnu trofej u prestonici Francuske. Ðoković je slobodan u prvom kolu, dok će se Kecmanović na startu takmičenja sastati sa Britancem Kameronom Norijem.

Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 6.008.725 evra.