Odbojkaši Srbije poraženi su večeras od Nemačke sa 2:3 (25:27, 27:25, 25:18, 26:28, 16:18), u meču četvrtog kola Lige nacija.

Imali su izabranici Igora Kolakovića priliku da savladaju Nemačku, što su igrom u većem delu meča i zaslužili, ali na kraju je sreća bila na strani Nemačke koja je slavila posle dugih i neizvesnih pet setova, od kojih su čak četiri rešena na razliku.

Ponovo je Srbija bila hrabra, borbena i kvalitetna, ali su situacijama koje su odličivale o pobedniku seta, Nemci su čak tri puta bili uspešniji. Naravno, da se nema šta zameriti seniorima Srbije, koji su u Otavi pokazali da znaju da igraju i da mogu da igraju protiv najboljih na veoma visokom nivou i to u podmlađenom sastavu.

Poveli su Nemci sa 1:0, a Srbija posle sjajne igre preokrenula na 2:1.

Vodila je Srbija u četvrtom setu od početka, sem 0:1, do finiša, kada je bilo 21:17, ali su Nemci serijom 6:0 poveli sa 23:21. Usledila je borba za svaki poen u kojoj je Srbija imala dve meč lopte, da bi Nemačka uspela da izjednači na 2:2 u setovima, posle još jednog seta koji je igran na razliku.

U petom setu je Nemačka vodila od početka. Vodili su Nemci sa 8:5, ali je Srbija serijom 5:0 preokrenula rezultat i povela sa 10:8. U finišu je Nemačka uspela da izjednači na 13:13, a Srbija zatim nije iskoristila još dve meč lopte, ukupno četiri. Nemačka je uspela da realizuje svoju drugu meč loptu za pobedu od 3:2.

Najbolji kod Srbije bili su Dušan Petković sa 24 i Pavle Perić sa 22 poena, a pratili su ih Miran Kujundžić sa 16 i Nemanja Mašulović sa 13 poena.

Nemačku su do pobede predvodili Kristijan From i Linus Veber sa po 18, Moric Rejhert sa 17 i Lukas Mase sa 16 poena.

Posle četiri odigrana kola, Srbija ima po dve pobede i poraza, dok je Nemačka upisala tri pobede i jedan poraz.

Srbija je ovom utakmicom završila prvi turnir Lige nacija koji se igrao u Kanadi, a drugi turnir će se igrati u Bugarskoj.

Seniori Srbije će tokom druge sedmice IV Lige nacija 2022. igrati u Sofiji, u Bugarskoj.

Druga sedmica je na programu od 21. do 26. juna, a Srbiji će rivali u Sofiji biti SAD (sreda, 22. jun – 19.00), Brazil (četvrtak, 23. jun – 15.30), Kanada (petak, 24. jun – 12.30) i Australija (nedelja, 26. jun – 12.30). U Sofiji će još igrati Bugarska, Poljska i Iran.