Naredni meč je na programu u subotu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković, plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu.

Novak je bio bolji od Feliksa Ože Aliasima u dva seta i izborio plasman među četiri najbolja – 2:0 (7:5, 7:6)

Prvi set je bio izuzetno naporan i dramatičan, međutim, Novak je bio najbolji kada je najteže i rešio ga u svoju korist – 7:5.

Nastavak je bio u sličnom ritmu, nije bilo brejkova u prvoj polovini seta, sve do rezultata 3:2, kada je Novak nakon sedam minuta gema napravio ključan poen i konačno oduzeo Kanađaninu servis.

Delovalo je da je to početak kraja Aliasima, međutim, Kanađanin se vratio u meč, vezavši tri gema zaredom, pa je set odlučen taj brejkom.

Protivnik u polufinalu će mu biti Kasper Rud, a drugi par čine Stefanos Cicipas i Aleksander Zverev.

Podsetimo, Nole je ovom pobedom zadržao prvu poziciju sve do kraja Rolan Garosa, gde će biti prvi nosilac.