Rukometaši Srbije završili su učešće na Evropskom prvenstvu u Segedinu pošto su poraženi od Francuske sa 24:29 i zauzeli treće mesto u grupi.

SRBIJA - FRANCUSKA 5:13

Tok meča:

DRUGO POLUVREME:

59'- Radivojević smanjuje na minus pet, Francuzi su već mislima u Budimpešti.

57'- 22:29 - Sretenović pogađa pranzu mrežu. Francuzi su popustili pa će ovo na kraju biti prihvatljiv poraz u smislu rezultata, ali ne i igre. NA kraju će nas skupo koštati 12 minuta bez pogotka u prvom poluvremenu.

54’ - Marsenić pravi faul u napadu, a zatim Turno pogađa, 18:28. Na drugoj strani Kukić je precizan za 19:28.

50' Kakva bomba Mina za 17:26, i to uz isključenje Sretenovića. Srbiji je ostal ojoš 10 minuta na evropskom prvenstvu.

47' Opet Radivojević i to sa penala. Pešmalbek je iznudio šesterac.

45' Bogdan Radivojević pogađa za 15:22, ali na golu Francuza nije više Žerar. Selektor trikolora uzeo je tajm-aut jer Srbija u drugom poluvremenu vodi sa 8:6.

43' Za 13 minuta drugog poluvremena postigli smo golova kao u celom prvom, ali ne igramo mi toliko bolje koliko je Francuska smanjila ritam.

39' Posle tri gola naše ekipe, Francuzi postižu dva i vraćaju dvocifrenu prednost.

37' Uspeli smo da postignemo nvi gol i to sa igračem manje - 11:19. Popravio se kvalitet igre naših igrača.

35' Marsenić postiže drugi gol i smanjuje na -8.

Ne bi bilo dobro da izgubimo sa 14 ili više razlike jer bismo u tom slučaju pali na četvrto mesto među trćeplasiranim timovima i time zakomplikovali kvalifikacije za Svetsko prvenstvo - imali bismo pretkolo.

33'- Opet je dvocifrena prednost za Francusku - 8:18

31' Počelo je drugo poluvreme. Obe reprezentacije iskoristile su prve napade u drugom delu.

KRAJ POLUVREMENA!

(29. minut) 7:16 - Koristi Srbija loš napad Francuza bez golmana, ali je zato naš čuvar mreže Tibor Ivanišević pogodio sa svog gola.

(28. minut) 6:16 - Kukić golom prekida seriju od 13 minuta bez datog gola.

(28. minut) 5:15 - Marsenić promašuje još jedan zicer, ukupno peti Srbije na meču.

(27. minut) 5:15 - Kontranapad Francuza, deska postiže gol za +10.

(26. minut) 5:14 - Mae daje svoj šesti gol na meču, Francuzima sve ulazi.

(25. minut) 5:13 - Kada ne brani Žrera, onda Srbiji i sreća okrene leđa. Sada je Radivojević promašio sa krila.

(24. minut) 5:13 - Sjajna akcija Francuza, cepelin krila i novi gol. Srbija, s druge strane, osam minuta ne može da postigne gol. Žerar je upisao svoju 10. odbranu.

(21. minut) 5:12 - Marsenić promašuje zicer, prethodno je i Francuska prazan gol. Ipak, Mae postiže novi gol i Trikolori idu na +7.

(19. minut) 5:10 - Sreća za Srbiju, Francuzi su promašili sedmerac.

(17. minut) 5:10 - Dika Mem postiže treći gol za Francuze, i to sa igračem manje. Na drugioj strani Žerar brani šut Orbovića.

(16. minut) 5:9 - Konačno gol Srbije, i to na jedvite jade. Marsenić je imao sreće i pogodio je sa pozicije pivota.

(16. minut) 4:9 - Ne ide Srbiji u napadu, srljaju iz greške u grešku. Čak i sa igračem više. Mem je pogodio na drugoj strani za Francuze.

(13. minut) 4:8 - Ide Francuska na +4 posle još jedne odbrane Žerara i kontre i gola sa krila.

(11. minut) 3:6 - Dva minuta kazne za Orbovića, udario je Karabatića u predelu vrata. Igrač manje za Srbiju!

(10. minut) 3:6 - Žerar opet brani, peta odbrana u 10 minuta. Na drugoj strani Dešat je bio precizan.

(8. minut) 3:5 - Kakva šteta! Žrera je odbranio zicer Orboviću, a Mae je u polukontri pogodio za novo vođstvo! Zatim i još jednom nakon što je Žerar zaustavo dva udarca srpskog tima.

EP Rukomet muška reprezentacija Srbija-HrvatskaFoto: Tanjug/AP

(7. minut) 3:3 - Gol Radivojevića sa sedam metara, prethodno je Orbović fauliran.

(6. minut) 2:3 - Cupara brani zicer Francuzima koji su imali novi napad. Međutim, sjajna odbrana Orlova otvorila je kontru Radivojeviću koji je pogodio gol.

(4. minut) 1:3 - Francuzi odlično igraju u napadu, Mae je strelac. Mada je Cupara imao loptu na ruci...

(4.minut) 1:2 - Borzaš je dva puta fauliran, da bi potom postigao prvi gol za naš tim na meču

(2. minut) 0-2 - Šut Orbovića brani Žerar, a Len je već u sledećem napadu pogodio sa krila za Trikolore.

(1. minut) 0:1 - Francuska je povela iz prvog napada, jak šut Dike Mema.

Najava meča:

Izabranici Tonija Ðerone imaju jednu pobedu i poraz, onaj protiv Hrvatske koja je u međuvremenu zgazila Ukrajinu, dok su Francuzi na dve pobede.

U slučaju da Srbija pobedi, sve tri selekcije će imati po pobedu i poraz i odlučivaće međusobna gol razlika. Hrvati trenutno imaju -2, jer su nas pobedili sa 23:20 i izgubili od Francuza 27:22.

Srbija je na -3 i računica u ovom slučaju je jasna, dok Francuska mora da izgubi sedam razlike od Orlova kako bi ispali. Jasno je da su Trikolori u najboljoj poziciji i da im poraz od jedan ili dva razlike ne bi naškodio, ali je jasno da i oni jure dodatna dva boda koja bi preneli u narednu fazu.

- Moramo da se fokusiramo na meč sa Francuskom, ali smo prvo iskoristili priliku da pogledamo video i analiziramo greške od protiv Hrvatske. Naša ekipa je pokazala ponovo da je u odbrani jaka, ali smo imali probleme u tranziciji i pozicionom napadu. Ne želim da pričam o problemima sa sastavom, problemima sa korona virusom, ali za pojedine igrače ovo je prvo takmičenje i atmosfera u hali je bila uzavrela. Moramo da nastavimo da radimo po planu po kom smo započeli i zaista je šteta što smo propustili priliku da se već nađemo u sledećoj fazi. Moramo dati 100 odsto sebe i hladne glave kako bismo uradili ono što treba da uradimo - rekao je selektor rukometaša Srbije Toni Ðerona.