Najbolji teniser Srbije Novak Đoković savladao je Marina Čilića sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2.

Time je Srbija izjednačila protiv Hrvatske na 1:1 u polufinalu Dejvis kupa. Prethodno je Dušan Lajović poražen od Borne Goje sa 2:1.

Finalistu ovogodišnjeg Dejvis kupa odlučiće dublovi, a tu će Srbija morati da napravi podvig. Za taj meč su prijavljeni Novak Đoković i Nikola Ćaćić, a protiv sebe će imati najbolji dubl na svetu Nikola Mektić - Mate Pavić.

Đoković je ostvario 18. pobedu u 20 mečeva protiv Čilića, a zabeležio je 19. pobedu u Dejvis kupu.

TOK MEČA

2. SET

5:2 - Nove lopte su pomogle Čiliću da produži ovaj meč. Novak Đoković servira u narednom gemu za meč.

5:1 - Novak je spasao i sedmu brejk lopti u meču! Čilić ima 0/7, a onda je sa dva asa stigao do petog gema. Do konačne pobede mu nedostaje još jedan gem.

4:1 - BREJK! Kakav čas tenisa Novaka u ovom gemu! Đoković ima dva brejka prednosti!

3:1 - Odličnim servisima Novak potvrđuje brejk.

2:1 - BREJK! U dugom gemu došla je do izražaja strpljivost Novaka koji je u dugim razmenama udaraca bio sigurniji.

1:1 - Jedan as i dva servis vinera donela su Srbiji i Novaku izjednačenje u drugom setu.

0:1 - Šteta, prava šteta. Đoković je propustio tri brejk šanse u ovom dugom gemu.

1. SET

6:4 - Neverovatan gem pripao je Đokoviću, samim tim i prvi set. Novak se suočio sa četiri brejk lopte, a prvu set loptu je iskoristio. Prvi set je trajao čak 59 minuta.

5:4 - BREJK! U pravom trenutku je Novak oduzeo servis Čiliću. Hrvatski teniser je imao 40:0, međutim, Đoković je pokazao zašto je broj jedan u narednim poenima.

4:4 - Ponovo s Novak našao u neugodnoj situaciji, Čilić je osvojio dva prva poena, ali je onda proradio Novakov servis.

3:4 - Sjajno servira Marin Čilić, upisao je novi, četvrti as u meču, a Novaku nije dao nadu da može nešto više u ovom gemu.

3:3 - Novak lagano stiže do novog izjednačenja. Bez izgubljenog poena. Igra se tačno 30 minuta u drugom meču polufinala između Srbije i Hrvatske.

2:3 - Čilić nije dao priliku Novaku u ovom gemu, iskoristio je drugu od dve vezane gem lopte i ponovo stekao vođstvo.

2:2 - Težak gem za Novaka, morao je da spasava dve vezane brejk lopte. Izvukao se sa ivice ponora.

1:2 - Veoma dug gem na kraju je pripao Čiliću. As servisom ga je završio, a prethodno je spasao dve brejk lopte.

1:1 - Novak sa nulom dobija prvi gem u meču.

1:0 - Marin Čilić je otvorio meč servisom i asom je završio prvi gem u svoju korist.

Dušan Lajović, 33. igrač na svetu, je poražen od 279. na ATP listi Borne Goje sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2.

Šansu da izjednači ima Novak Đoković koji igra protiv Marina Čilića. U međusobnim duelima rezultat je 17:2 u korist srpskog asa.