Novak Đoković se plasirao u finale mastersa u Parizu pobedom nakon prekreta protiv Hurbeta Hurkača.

Srpski teniser je sada saznao i ime rivala u meču za šesti trofej u "gradu svetlosti, a to je Danil Medvedev.

Ruski teniser je u dva seta uspeo da savlada Aleksandra Zvereva, rezultatom 6:2, 6:2.

Drugi reket sveta je prvi set rešio sa dva brejka, u petom i sedmom gemu. I u drugom setu, Medvedev je dva puta uspeo da oduzme servis protivniku, u trećem i petom gemu, što je bilo dovoljno zua plasman u finale nakon sat i 20 minuta na terenu.

Kad je istorija duela Đokovića i Medvedeva u pitanju, srpski teniser ima bolji skor, trenutno je 5:4. Međutim, u poslednjem susretu je slavio Medvedev i to funalu US opena, gde je stigao do prvog grend slem trofeja iz trećeg pokušaja, a prvog tenisera sveta ostavio bez kalendarskog slema.

Finale mastersa u Parizu na programu je sutra.