Švajcarski teniser Rodžer Federer nije danas uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Ženevi, pošto je izgubio od 75. tenisera sveta Španca Pabla Anduhara posle tri seta, 4:6, 6:4, 4:6.

Osmi teniser sveta izgubio je posle sat i 54 minuta. Anduhar je u 10. gemu prvog seta napravio brejk i poveo je u meču. U drugom setu Federer je oduzeo servis Anduharu u trećem gemu, prednost brejka je sačuvao do kraja i izjednačio u meču.

Švajcarac je dobro počeo treći set, poveo je sa 3:1, a zatim i sa 4:3, ali je Anduhar preokrenuo i pobedio.

Anduhar će igrati protiv boljeg iz duela Švajcarca Dominika Strikera i Martona Fučoviča iz Madjarske.

Federer je kao prvi nosilac bio slobodan u prvom kolu u Ženevi, na njegovom prvom turniru na šljaci posle više od dve godine.