Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala mastersa u Rimu pošto je u nastravku meča prekinutog zbog kiše savladao Tejlora Frica. Konačan rezultat je 6:3, 7:6 (5)

DRUGI SET

U nastavku su oba tenisera osvojila gemove na svoj servis pa je na red došao taj brejk:

Meč je prekinut!

- Još koliko treba da shvatiš da ne može da se igra tenis? Tri puta sam tražio da proveriš teren - vikao je Đoković na sudiju.

5:5 - Ostao je Fric u meču, a Novak je pobesneo jer niko nije proverio teren iako je srpski as to tražio!

5:4 - Ostao je za sada na Centralnom terenu Foro Italika Tejlor Fric, ali Nole sada servira za pobedu i plasman u treće kolo.

5:3 - Mučio se Nole sa servisom i sa Fricovim forhendom. Ipak, spasio je tri brejk lopte i osvojio najduži gem u meču. Amerikanac će servirati za ostanak u meču.

4:3 - posle nekoliko loših servis-gemova, teniseri su popravili servu. Fric smanjuje na 4:3, ali nole i dalje ima brejk prednosti.

4:2 - Ponovo je proradio servis Novaku što se odrazilo i na rezultat u setu.

3:2 - Ekspresni ribrejk! Novak opet ima prednost. Fric je bio prinuđen da se brani na svoj servis. Pobeda je na samo tri gema.

2:2 - Prvi brejk Frica na meču. Novak je brzopleto odigrao meč, možda i u želji da završi meč bez prekida zbog kiše.

2:1 - Ume i Fric da odigra drop-šot, a ume i da smečuje. Jedan od nakvalitenijih gemova u meču osvojio je amerikanac i smanjio na 2:1 u drugom setu.

2:0 - Nastavlja Novak sa odličnim servisom i drop-šotovima za koje Fric nema rešenje.

1:0 - Novakovim brejkom počinje drugi set. Kako je krenulo, Nole će biti brži od kiše.

Nebo iznad Večnog grada ne obećava, ali meč se za sada nastavlja. Fric otvara drugi set servisom.

PRVI SET

6:3 - Osvaja Novak prvi set u kome je dominirao servisom. Nije Novaka poremetila propuštena prilika da brejkom u prethodnom gemu reši set.

5:3 - Ostao je za sada u setu Fric, iako je novak imao svoje šanse za brejk. Sledi servis za prvi set.

5:2 - Zapretio je Fric, stigao i do dve brejk lopte, ali je Novak popravio servis i postavio stvari na mesto. Servira Amerikanac u narednom gemu za ostanak u setu.

4:2 - Smanjuje Fric posle prvog gema u kome je vodio glavnu reč, mada je imao i malo sreće u jednom poenu kad je na volšeban način zakačio liniju.

4:1 - Služi servis srpskog tenisera, najviše zahvaljujući tome ide sigurno ka osvajanju prvog seta.

3:1 - Novak propušta dve brejk lopte a Amerikanac koristi priliku da se vrati u gem.

3:0 - Potvrđen brejk! Novakovi drop-šotovi su prava enigma za Amerikanca.

2:0 - BREJK! Naterao je Nole Frica da trči levo-desno i gore-dole, Amerikanac nije imao rešenje za raznorsnu igru prvog reketa sveta.

1:0 - Bez većih problema naš as osvaja prvi gem u meču.