Novak Đoković poražen je u osmini finala Monte Karla od Daniela Evansa sa 2:0 (6:4, 7:5), a ovo je bio njihov prvi međusobni duel. Evans će u četvrtfinalu igrati sa Davidom Gofanom koji je pobedio Zvereva

Nikad lošiji meč nije odigrao Đoković na ovom turniru, što pokazuje i veliki broj grešaka koje je imao.

Sa druge strane Evans je odigrao možda i preko svojih mogućnosti i uspeoi da napravi čudo.

TOK MEČA

15:23 - KRAJ! Đoković eliminisan u Monte Karlu! Evans slavio posle seta seta – 6:4, 7:5.

15:19 - Brejk Evansa!Srbin je ponovo grešio, napravio duplu servis grešku i klizi ka porazu. Evans servira za pobedu, 6:5.

15:12 - Novak nije iskoristio set loptu!Imao je odličnu priliku da izjednači u setovima, ali je napravio novu grešku i "vratio" Evansa u set.Sada je 5:5.

14:52 - Đoković vodi 4:3. Na redu je Evans da servira.

14:26 - Brejk Đokovića! Srbin se polako vraća u prepozatljiv mod.Znatno je sigurniji, ne trudi se da bude agresivan, već racionalan i to je dalo rezultat na servisu Evansa.Novak vodi 2:0.

14:22 - Novak poveo u drugom setu! Morao je da se pomuči za gem, ali je uspeo da dođe do istog na svom servisu.Novak ima 1:0.

14:15 - Počeo je drugi set

14:12 - Đoković gubi u setovima!

14:08 - Novak ima čak 22 greške! A još se nije završio set.

14:05 - Ribrejk – Evans na gem od prvog seta! Neverovatno je da je Novak toliko slabo odigrao gem.Opet je grešio, što je iskoristio Evans i sada servira za set.

14:02 - Đoković izjednačio! Novi dramatičan gem, s tim da je sada otišao u korist Novaka.Sudije su napravile grešku protiv Đokovića u trenutku kada je mogao ranije da dođe do brejka, ali je Srbin ostao smiren i iskoristio drugu brejk loptu.

13:53 - Đoković smanjio! Sada Britanac ima 4:3.Vrlo lako i sigurno Novak je dobio gem. To je recept za dalje...

13:51 - Evansu najduži gem – 4:2! Novak je propustio dve vezane brejk lopte i to zahvaljućim svojim greškama.Odigrali su najduži gem koji je pripao Evansu.

13:39 - Novak ekspres! Potvrdio je brejk tako što rivalu nije prepustio nijedan poen.Razigrao se svetski broj jedan, počeo da "crta" i sada je u zaostatku jedan gem.

13:37 - Evo prvog gema za Novaka i to brejkom! Đoković se "probudio".Vratio je jedan brejk i došao do prvog gema na meču. Sada Evans ima 3:1.

13:27 - Evans ima 3:0! Kakav početak Britanca, nije ni sanjao da će imati 3:0, uz dva brejka na startu meča.

13:23 - Đoković previše greši! Evans ima vođstvo 2:0. I to da se nije previše pomučio zbog velikog broja grešaka Đokovića.

13:19 - Brejk Evansa! Spor početak Novaka Đokovića. Dve neiznuđene greške i Evans je iznenađujuće poveo na servis prvog tenisera sveta.

13:16 - Počeo je meč! Prvi servira Novak.

13:05 - Novak i Evans izašli na teren.

12:59 - Đoković na terenu od 13.05! Tada je predviđen početak meča.