Prvi reket sveta Novak Đoković savladao je nemačkog tenisera Aleksandra Zvereva i plasirao se u polufinale Australijan opena.

Đoković je danas u četvrfinalnu pobedio Zvereva 6:7 (6-8), 6:2, 6:4, 7:6 (8-6).

On će u polufinalu igrati protiv Rusa Aslana Karaceva, najveće seznacije na Otvorenom prvenstvu Australije, koji je ranije danas u četvrtfinalu pobedio Bugarina Grigora Dimitrova 2:6, 6:4, 6:1, 6:2.

TOK MEČA

Četvrti set

14:36 - BRAVOOOO NOLEEE!!! Nakon taj-brejka ĐOKOVIĆ JE U POLUFINALU AUSTRALIJAN OPENA!

14:17- Zverev obezbedio taj-brejk! Nestvarno servira Zverev u ovim trenucima.

14:13 - Dva asa Novaka za izjednačenjeUh, kako napet gem!Imao je Zverev šansu, bio na 30:30, a onda je Novak pogodio smeč na mreži za 40:30.Zvereb je uzvratio istom merom za izjednačenje.Asom broj 20 došao je Novak do prednosti, a onda 21. zapečatio gem za 5:5!

14:04 - Đoković spasava dve brejk lopte! Promenio je ritam, netarao Zvereva na grešku, onda opet dijagonala i imamo 4:4!

13:51 - Uspeo je Novak da dobije jedan tesan gem posle 30:30. Najvažnije je da je sada vratio izgubljeno, Zverev će biti pod većim pritiskom.

13:46- Brejk za Đokovića! Izgubljen samo jedan poen u ovom gemu, odigrao je koncentrisano sve poene, od početka do kraja i sada je vratio brejk, smanjio na 2:3.

13:36- Novak je imao dva poklona, dve brejk lopte do kojih je došao duplim servis greškama Zvereva.Nije ih iskoristio, Nemac se izvukao i sada ima 3:0 u četvrtom setu.

13:29 - Imao je Đoković 30:0 u ovom gemu, ali je onda Nemac počeo da igra izutetno agresivno, udarao je kao iz topa, dobio četiri poena u nizu i napravio brejk, kao i u prvom i trećem setu, već na startu.Mora Novak da pokuša odmah da uzvrati istom merom.

13:24 - Zverev sa jedinim izgubljenim poenom osvaja početni gem u četvrtom setu.

Treći set

13:20 - Set za Novaka! Izgubio je jedan poen, ali odigrao je sve poene agresivno, jako, nije dao Zverevu šansu da se izvuče i ima sada 2:1 u setovima!

13:11 - Uspeo je Đoković da dobije ovaj gem, dva odlična poena za kraj, pomogao mu je i Zverev greškama, imamo ravnotežu u meču.

13:07 - Na 30:30 Zverev pravi prve dve duple servis greške u meču i poklanja brejk Novaku!

13:04 - Prvi reket sveta uspeva da se stabilizuje posle onog petog gema i smanji na 2:4.

12:55 - Đoković besan na sebe, slomio reket. Nije iskoristio brejk loptu u ovom gemu da se vrati u set.

12:51- Nakon Zvereve potvrde brejka, Novak prekida mini seriju protivnika, upisao prvi gem u trećem setu.

12:45 - Brejk Zverev! Kakav poklon Novaka protivniku, dupla greška na 30:40 za brejk Zvereva.Nadajmo se da je ovo sam trenutno i da će brzo pronaći ritam igre iz drugog seta.

12:41- Zverev odlučniji! Za razliku od početka prošlog seta, Nemac sada nije dozvolio brejk.

Drugi set

12:34 - Novak dobija drugi set! Imao je Zverev 0:30 u ovom gemu, ali Novak je bio sjajan. Četiri poena u nizu, od toga as servisi na kraju za izjednačenje posle 29 minuta igre u setu, 6:2!

12:27 - Đoković nastavlja dobro da servira. Izgubio je svega poen u šestom gemu i sada Zverev servira da ostane u setu.

12:22 - Novi izuzetna gem Đokovića, dobio ga je za svega 68 sekundi, ali Zverev uzvraća.

12:18 - Novi brejk za Novaka! Đoković hvata šampionski ritam, posle 30:30 usledila su dva odlična poena i sada ima dva brejka viška u drugom setu.

12:13 - Maestralan gem za Đokovića koji je dobio osam od poslednjih devet poena na startu drugog seta. Gem sa nulom za potvrdu brejka.

12:11 - Sjajan početak seta za Novaka!Odmah je napravio brejk izgubivši samo jedan poen. Sada treba potvrditi ga i nastaviti mirno.

Prvi set

12:05 - Zverev dobija prvi set!

11:53 - Igra se taj-brejk! Gem sa nulom za Zvereva! (6:6)

11:43 - Bio je Novak u velikoj opasnosti, Zverev je imao set loptu.

11:34 - Nemac ne popušta! Rutinski, mirno, sve u dva, tri udarca rešava Zverev. Novak i dalje dosta greši, kao da nije još sasvim u meču...

11:30 - Novak drži servis, ali je i dalje u zaostatku za brejk

11:27 - Nemac pogađa šest as servisa, tako je završio i ovaj gem. Ne dozvoljava Novaku da mu pripreti

11:23 - Novak as servisom spasao brejk poen

11:18 - Zverev deluje mirno, odlično servira, Novak za sada ne uspeva da mu parira riternom.

11:15 - Dobar gem za Novaka, polako hvata ritam, s obzirom da nije trenirao ni ovog puta od meča sa Raonićem.Izgubio je samo poen u ovom gemu i smanjio na 1:2.

1:11 - Lagan gem za Nemca! Lak gem za Zvereva, dobio ga je bez izgubljenog poena. Potvrdio je brejk.

11:10 - Brejk za Zvereva! Dva as servisa, dupla servis greška, forhend volej na mreži... Obećavalo je to na startu, ali...Imamo brejk na startu, Novak je drugom duplom servis greškom poklonio gem protivniku.

11:06- Meč je počeo. Novak je na servisu.

Novakovo 48. grend slem četvrtfinale

Ovo je 48. četvrtfinale Novaka Đokovića na grend slem turnirima i 12. na Australijan openu. Kad god je ušao u polufinale, nije gubio.