Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras Holandiju sa 29:25 (9:15), u prvom kolu Evropskog prevenstva u Danskoj.

Izabranice Ljubomira Obradović borbenom igrom uspele su da nadoknade šest golova zaostatka na poluvremenu, odigravši odlično drugih 30 minuta i dobivši taj deo igre sa 20:10.

Veliki doprinos preokretu protiv aktuelnih šampionki sveta dala je golmanka Jovana Risović, a ovaj meč obeležila je i teška povreda Andree Lekić, koja je zbog povrede Ahilove tetive meč zavrpšila u finišu prvog poluvremena.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Katarina Krpež Žlezak sa sedam golova, dok je kod Holandjanki najbolja bila Danik Snelder sa pet pogodaka.

Rukometašice Srbije sutra igraju protiv Mađarske od 16 sati.

Veliki doprinos preokretu protiv aktuelnih šampionki sveta dala je golmanka Jovana Risović, a ovaj meč obeležila je i teška povreda Andree Lekić, koja je zbog povrede Ahilove tetive meč završila u finišu prvog poluvremena.