Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradskoj areni Žalgiris rezultatom 88:79 u četvrtom kolu Evrolige.
Žalgiris je bolje otvorio meč i iskoristio nervozu Zvezde u napadu. Počeli su goste da pogađaju za tri i rano stekli prendnost od devet poena.
Foto: Tanjug/Miloš Milivojević
Mučila se Zvezda sa izgubljenim loptama do sredine druge deonice, kada je na scenu stupio Donatas Moteijunas.
Vezao je šest poena i pokrenuo Zvezdu do serije 11:0! Žalgiris je upao u krizu i sa penala, a crveno-beli su na krilima pune Arene otišli na odmor sa plus 6 - 45:39.
Foto: Tanjug/Miloš Milivojević
Rano je Zvezda ušla u bonus, već na startu treće deonice, a nije iskoristila ni nekoliko otvorenih promašaja gostiju. Gibili su i jedni i drugi lopte, a gosti su uspeli da naprave preokret i povedu sa 58:57.
Poslednja deonica donela je neverovatnu energiju i borbenost igrača Zvezde! Žalgiris je potpuno pao, Zvezda zategča odbranu i pred punom Arenom slomila živali Žalgiris nakon šest vezanih poraza.
Foto: Tanjug/Miloš Milivojević
Zvezda je sada na učinku 2-2 nakon prva četiri kola, dok je Žalgiris na 3-1.
Autor: Iva Besarabić