Košarkaški klub Crvena zvezda se na svojim društvenim mrežama pohvalio da će prvi put imati sopstveni autobus. Crveno-beli su se oglasili saopštenjem za javnost.
- Crvena zvezda će od naredne sezone imati svoj klupski autobus, po prvi put u istoriji našeg kluba, koji ove godine obeležava 80 godina postojanja.
Potpuno nov, najmoderniji autobus koji godinama nosi i titulu “model godine” u Evropi po efikasnosti, komforu i ekološkoj orijentaciji, poznatog nemačkog proizvođača "MAN", u potpunosti je adaptiran za potrebe košarkaša tokom njihovih putovanja u Republici Srbiji i inostranstvu.
Tokom prethodnih dana, novi autobus koji će u budućnosti koristiti sve selekcije KK Crvena zvezda “brendiran” je u crveno-belo uz dobro poznate simbole koji se vezuju za naš klub: Srbija, Grad Beograd, Beogradski pobednik, a na autobusu dominira veliki grb našeg kluba sa dve zlatne zvezde i crveno bela zastava.
КК Црвена звезда Меридианбет од наредне сезоне имаће свој клупски аутобус, по први пут у историји нашег клуба, који ове године обележава 80 година постојања!
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) 27. јун 2025.
Детаљније: https://t.co/5cJtLzGUvu #kkcz #WeAreTheTeam pic.twitter.com/1jwJOTI54M
Kupovina autobusa koji klub do sada nije imao, samo je jedna u nizu aktivnosti koje su planirane ovog leta, a koje će unaprediti svakodnevno funkcionisanje kluba, konkretno u ovom slučaju rad svih selekcija počev od seniorskog tima i obezbediti maksimalne uslove za razvoj sistema i praćenje trendova koje diktira moderan sport.
Crvena zvezda će nastaviti sa brojnim aktivnostima koja se ne tiču samo rada prvog tima, o čemu će javnost vrlo brzo biti obaveštena - stoji u saopštenju kluba sa Malog Kalemegdana.
Autor: Jovana Nerić