Košarkaši Srbije su na najbolji mogući način okončali grupnu fazu na Olimpijskim igrama u Parizu!

Večeras su izabranici Svetislava Pešića pobedili Južni Sudan rezultatom 96:85 u utakmici poslednjeg, trećeg kola grupne faze, što znači da će se Orlovi u četvrtfinalu sastati sa selekcijom Australije.

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

20. minut - Nova trojka za Južni Sudan! 92:85 Micić pogađa dva slobodna bacanja za +9

19. minut - Dve vezane trojke Južnog Sudana, Svetislav Pešić je zatražio tajm-aut 91:80

38. minut - Lepo je Micić sebi namestio situaciju i pogodio sa poludistance, Srbija vodi 91:74

37. minut - Jokić je lako izašao na kraj sa protivničkim košarkašima i poentira za +15

36. minut - Lepo se snašao Micić, konačno imamo dvocifrenu prednost 85:74 Dobrić potom uvećava prednost našeg tima 87:74

35. minut - Micić je pogodio trojku, pa odmah i Petrušev u sledećem napadu lako poentira za +9

34. minut - Šajok odgovara trojkom, on večeras šutira 4/10 za tri poena 78:74

33. minut - Ide trojka Bogdana Bogdanovića, ovo je bilo veoma važno! 78:71

32. minut - Bogdanović precizan sa poludistance, +4 za našu reprezentaciju

31. minut - Sudanci prave seriju 4-0 na početku poslednje deonice, ovo ne valja

Treća četvrtina:

30. minut - Tor je zakucao posle ofanzivnog skoka 72:65

29. minut - Bravo, Aleksa! Plejmejker prekida kontru rivala pa lako poentira u kontri 70:63

28. minut - Bogdanović upisuje novu asistenciju, a Jokić nove poene, naš tima ima +5

27. minut - Neverovatno je kako šutiraju košarkaši Južnog Sudana večeras, ovo je njihova deseta trojka na utakmici!

26. minut - Bogdanović cepa mrežicu novom trojkom

25. minut - Jokić poentira iz vrlo teške situacije za +5

24. minut - Nova trojka za Srbiju, pogodio je Micić 57:49 Ponovo Šajok pogađa trojku 57:54

23. minut - Šajok je šutnuo trojku u ranoj fazi napada i pogodio, na drugoj strani Bogdanović je poentirao uz faul, imaće priliku za 2+1

22. minut - Bogdan Bogdanović je sjajno nadmudrio protivničke košarkaše i lako poentirao 51:44

21. minut - Jokić poentira posle asistencije Micića za +5

Druga četvrtina:

20. minut - Dobrić je prekinuo kontru Južnog Sudana, lopta je došla do Bogdanovića koji je pogodio veoma važnu trojku 47:42

19. minut - Jokić je precizan sa linije za slobodna bacanja, ponovo je +4 za naš tim! Šajok je pogodio novu trojku za Južni Sudan 43:42

18. minut - Jokić je ponovo pokazao protivničkim košarkašima koliko je jak! Zaleteo sa košu, "oduvao" rivale i poentirao, on je sa 11 poena prvi dvocifreni u našem timu 41:39

17. minut - Sjajna kombinacija Jokića i Bogdanovića za 39:35 Na drugoj strani Džons probija i poentira uz faul, imaće priliku za 2+1

16. minut - Jokić polovičan sa linije za slobodna bacanja, +4 je za našu reprezentaciju

15. minut - Džons lepo poentira posle solo akcije, Srbija sada ima +6 Nova trojka za Južni Sudan, to je nateralo Svetislava Pešića da zatraži tajm-aut

14. minut - Nikola Jović je pogodio veoma bitnu trojku, raste prednost Orlova 34:25 Deng je na odmah odogovrio iz istog oružja 34:28

13. minut - Bogdan Bogdanović pogodio samo jedno slobodno bacanje 31:25

12. minut - Sjajna kontra Orlova, odličan protok lopte, Bogdan je ostao sam u ćošku na trojci i pogodio 29:25

11. minut - Nova trojka za Južni Sudan, na drugoj strani Milutinov zakucava uz faul, imaće priliku za 2+1! Pogodio je srpski centar dodatno slobodno bacanje

Prva četvrtina:

10. minut - Vasilije Micić je promašio prvo, zatim pogodio drugo slobodno bacanje, Orlovi imaju +1 Džons pogađa iz veoma teške situacije, Južni Sudan ponovo vodi! Micić probija i polaže u poslednjim sekundama prve četvrtine 23:20

9. minut - Jokić precizan sa linije za slobodna bacanja, on na svom kontu ima šest poena

8. minut - Omot pogađa dva slobodna bacanja 15:18 Dobrić trojkom poravnava rezultat 18:18

7. minut - Južni Sudan vodi posle nove trojke 15:16

6. minut - Dobrić se zaleteo ka košu, navukao je trojicu protivničkih košarkaša na sebe, da bi samo prosledio loptu do Petruševa koji nije imao težak zadatak 14:10 Kuol je pogodio trojku 14:13

5. minut - Filip Petrušev je pogodio dva slobodna bacanja za +6 Džons na drugoj strani precizan sa poludistance 12:8

4. minut - Džons je lepo probio i poentirao uz faul, potom je pogodio slobodno dodatno bacanje za 5:6 Kapiten Srbije, Bogdan Bogdanović pogađa trojku

3. minut - Uh, kakva asistencija Nikole Jokića za Petruševa 5:3

2. minut - Gebrijel je ostao sam na trojci, i pogodio! Na drugoj strani Nikola Jokić odgovara istom merom 3:3

Uoči meča:

Košarkaši Srbije zatvaraju grupnu fazu na OI duelom s Južnim Sudanom.

Izabranici Svetislava Pešića moraju da pobede afričku selekciju ako žele da obezbede drugo mesto u grupi.

Ukoliko izabranici Svetislava Pešića večeras pobede Južni Sudan, u četvrtfinalu će igrati protiv Australije, dok ih u polufinalu čeka bolji iz meča Nemačka - Grčka.

U slučaju poraza, Orlovi se u četvrtfinalu se susreću sa Nemcima, a polufinale nam donosi potencijalnog rivala iz meča Australija - Francuska. Takođe, ovo sve važi u slučaju da izgubimo do osam poena razlike.

Eventualni poraz nas šalje na poziciju tri, ali i tada bismo izvesno bili među dve od tri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Što se tiče Južnog Sudana, Dejan Davidovac o njemu priča biranim rečima:

- Dobra su ekipa. Svi se znaju međusobno. Talentovani, nezgodni. Mogu da nas ugroze, ali mi treba da se koncentrišemo na nas i sve će biti super - poručio je srpski košarkaš.

Srbija je u prvom kolu ubedljivo izgubila od SAD, a zatim smo pregazili Portoriko. Utisak je da naš tim podiže formu. Što se tiče četvrtfinala, tu ćemo protivnika dobiti posle žreba koji na programu u nedelju.

Autor: Snežana Milovanov