Košarkaši Crvene zvezde prvi su finalisti Superlige Srbije.

Zvezda je i u drugom savladala FMP u Železniku rezultatom 75:98 i sa 2:0 u seriji plasirala se u finale.

Zvezda će se u finalu sastati sa boljim iz meča Partizan - Mega.

Crno-beli trenutno vode sa 1:0 u seriji.

Pitanje pobednika faktički se nije postavljalo ni jednog momenta.

Od starta je stegla odbranu i prednost je konstatno rasla za + 20 na poluvremenu. 30:50

FMP jde zahvaljujući sjajnom Novaku uspep da priđe na -11, ali je to sve što je uradio.

Zvezda je brzo vratila ubedljivu prednost i rutinski privela utakmicu kraju.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Mladi Kostić se istakao i iskoristio šansu, postiže 8 poena 75:98.

38. minut - Sve je ovde jasno, Zvezda ide u finale. 71:90.

36. minut - Lagani poeni Miloša Teodosića 69:89.

35. minut - Zvezda je brzo povratila ubedljivu prednost, poeni Mitrovića 67:86.

33. minut - Zvezda mini serijom odbija nalet domaćina 61:76.

32. minut - Domaćin se opasno pogodio je Kuzmić 61:72.

Treća četvrtina:

29. minut - Pravi festival trojki, Nedović rešeta sa jedne, Novak sa druge strane 56:70

25. minut - Sjajna asistencija Mitrovića i poeni Nedovića 43:61.

24. minut - FMP u seriji. Domaćin je smanjio ubedljivu prednost Zvezde. Trojka Novaka, njegova četvrta na meču 40:57.

22. minut - Pogađa Jago nakon prodora, njegov 11 poen 30:54.

21. minut - Utakmica je nastavljena.

Druga četvrtina:

20. minut - Zvezda potpuno kontroliše zbivanja na parketu. Ubedljivih +20 na poluvremenu 30: 50.

17. minut - Ponovo sjajni Nedović 21:40.

15. minut - Nedović u sjajnoj ritmu, zabeležio je već 9 poena 16 :38 .

13. minut - Nedović postiže svoje prve poene na meču, Zvezda već ima ubedljivu prednost 16:32

Prva četvrtina:

10. minut - Lepa akcija FMP-a, Kuzmić poentira iz reketa 12:22.

8, minut - Novi poeni Lazarevića 9:19.

6. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Lazarevića. 5:12.

5. minut - Zvezda u seriji, Jago je postigao još jednu trojku 4:10.

3. minut - Jago postiže prvu trojku na meču 4:5.

2. minut - Nakon uvodnih poena Davidovca, Roberts sa penala pogađa za domaćina 2:2.

1. minut - Utakmica je počela.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju FMP - u drugoj utakmici polufinala Superlige Srbije.

Zvezda vodi 1:0 u seriji i u slučaju pobede obezbediće plasman u finale gde će braniti titulu od prošle godine.