Košarkaši Partizana izgubili su od minhenskog Bajerna na teškom gostovanju u utakmici osmog kola Evrolige rezultatom 94:85.

Crno-beli su furiozno ušli u večerašnji meč, i posle uvodnih minuta utakmica je išla u samo jednom smeru, pošto su se izabranici Željka Obradovića pitali za apsolutno sve.

Nošeni sjajnom publikom u Minhenu, košarkaši Partizana su igrali sjajno u prvoj deonici, dok je utisak da su domaćini "stegnuto" otvorili meč, ali se situacija ubrzo promenila.

Počeli su igrači Bajerna da pogađaju razne šuteve, koristili su nepažnji rival au pojedinim momentima, što je najtrofejnijeg košarkaškog trenera u Evropi poptuno izbacilo iz takta, te su se tokom prenosa često mogle videti njegove negativne reakcije pored klupe.

Uspeli su u drugoj deonici da se Bavarci apsolutno vrate u meč, i posle prvih 20 minuta imali su blago vođstvo 53:51.

Znali su gosti da će u drugo poluvreme morati da uđu sa dosta više energije kako bi stigli do pobede u utakmici osmog kola elitnog takmičenja.

Ipak, treću deonicu su otvorili katastrofalno, tri minuta nisu uspeli da postignu koš, a onda se u jednom momentu igra Parnog valjka rasplamsala.

Prednjačio je nestvarni Kaboklo koji je vratio svoj tim u život, pogađao je apsolutno sve novi centar Parnog valjka, pa je usledila rezultatska klackalica na semaforu do poslednje sekunde meča.

Tok utakmice:

Četvrta četvtina:

40. minut - Bolmaro zakucavanjem verovatno stavlja tačku na večerašnju utakmicu 91:85

39. minut - Doužer pogađa za 86:85

38. minut - Bolmaro sada pogađa sa poludistacne 86:81 Trener domaćeg tima Pablo Laso dobio je tehničku zbog negodovanja!

37. minut - Još jedna troooojkaa! Opet Kaboklo 82:78

36. minut - Posle trojke Edvardsa, isto čini i Kaboklo na drugoj strani 82:75

35. minut - Sjajno je probio Avramović i lagano položio za 76:72

34. minut - Naneli pogađa dva slobodna bacanja, on na svom kontu ima 13 poena 72:67 Kaboklo postiže trojku za -4

33. minut - Željko Obradović traži tajm-aut kako bi razmrdao svoju ekipu u neizvesnoj završnici

32. minut - Ne služi šut večeras Danila Anđušića! Iskusni košarkaš je promašio dva uzastopna šuta za tri poena

31. minut - Kaboklo siguran sa linije za slobodna bacanja 70:65

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Francisko sada pogaža trojku u poslednjoj sekundi napada 68:61 Doužer sada poenitra sa poludistance 70:63

29. minut - Ledej sada pogađa uz faul, ovo je veoma bitno za crno-bele! 65:61

28. minut - Zek Ledej postiže dva slobodna bacanja 65:57

27. minut - Novi poeni za Bukera, crno-beli su u velikom problemu 65:53 Kaboklo atraktivnim zakucavanjem prekida seriju domaćeg tima 65:55

25. minut - Bavarci prvi put večeras imaju dvocifrenu razliku 63:53

24. minut - Još jednu trojku postiže Edvards, Željko Obradović je primoran da zatraži tajm-aut

22. minut - Nekoliko loših napada Partizana, crno-beli još uvek bez postignutog koša u drugom poluvremenu

21. minut - Ibaka monstuozno zakucava u kontri posle očajnog napada Parnog valjka 55:51

Završena je druga četvrtina!

20. minut - Branković sada siguran sa linije za slobodna bacanja 53:51

19. minut - Smailagić pogađa dva slobodna bacanja 46:49

18. minut - Konačno laki poeni za beogradski tim! Naneli krade loptu i onda zakucava u kontri 44:44

17. minut - Vodi Bajern! Vimbeg je pogodio trojku za 42:41

16. minut - Ponovo crno-beli primaju lake poene u kontri, što Željka Obradovića dovodi do tačke pucanja 39:41

15. minut - Ledej postiže trojku posle fenomenalne akcije Parnog valjka 34:41

14. minut - Ispali su igrači Partizana u odbrani, što koristi Edvards i poentira uz faul 34:38

13. minut - Vimberg sada pogađa trojku 31:38

12. minut - Doužer postiže trojku, ovo su njegovi prvi poeni na večerašnjem meču 28:38

11. minut - Kaboblo uspeva da poentira uz faul. Novi centar Parnog valjka potom je pogodio dodatno slobodno bacanje 25:35

Prva četvrtina:

10. minut - Nova trojka za Partizan, ponovo Trifunović! On je već dvocifren 25:32

9. minut - Naneli poentira posle ofanzivnog skoka, crno-beli imaju +7

8. minut - Novi poeni za Trifunovića, sjajno igra 22-godišnji košarkaš večeras 18:23

7. minut - Sada i Ibaka postiže trojku 18:19

6. minut - Trifunović postiže vrlo bitnu trojku, ovo je druga trojka za crno-bele na večerašnjem meču

5. minut - Edvrads krade loptu i potom lako poentira u kontri 10:11 Naneli fenomenalno probija i stiže do novih poena 12:16

4. minut - Kaminski postiže trojku, a onda igrači Bajerna na drugoj strani uzvraćaju istom merom 8:11

3. minut - Fenomenalna tmosfera poremetila je izabranike Pabla Lasa, koji na početku meča igraju nešto slabije u napadu

2. minut - Buker pogađa trojku u poslednjim sekundama napada, a onda Kaminski na drugoj strani postiže lake poene 3:6

1. minut - Jaramaz postiže prve poene za crno-bele na večerašnjoj utakmici 0:2