Košarkaši Majamija poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige, pošto su na gostujućem terenu pobedili Boston sa 123:116.

Boston je u završnici prvog poluvremena serijom 10:0 stigao do prve dvocifrene prednosti (57:47), a na pauzu su otišli sa devet poena razlike (66:57).

Usledila je odlična treća četvrtina gostiju, koji su sa 46 postignutih poena oborili rekord franšize u plej-ofu.

Serijom 13:1 Majami je za četiri minuta igre u trećoj deonici došao do nerešenog rezultata (72:72), a ubrzo stižu i do vođstva koje višu nisu ispustili.

U poslednju četvrtinu Majami je ušao sa plus 12 (103:91), a zatim Boston sa sedam vezanih poena smanjuje razliku. Domaći tim je najbliži preokretu bio na dva i po minuta pre kraja (114:110), ali je Majami meč prelomio trojkom Kejleba Martina.

Majami je postao tek peti tim u NBA ligi koji je prve tri serije plej-ofa počeo pobedama na gostovanju. To su pre njih učinili košarkaši Hjustona (1981. godine), Čikaga (1989.), Njujork Niksa (1999.) i Atlante (2021.).

Goste je do pobede vodio Džimi Batler sa 35 poena, sedam asistencija, šest ukradenih lopti i pet skokova. Ovo je Batleru bila peta ovosezonska utakmica u plej-ofu na kojoj postiže 30 ili više poena.

Bem Adebajo je postigao 20 poena, uz osam skokova, dok su po 15 poena dodali Kejleb Martin, Maks Strus, Gejb Vinsent i Kajl Lauri. Za osme nosioce nije igrao srpski košarkaš Nikola Jović.

U ekipi Bostona bolji od ostalih je bio Džejson Tejtum sa 30 poena i sedam uhvaćenih lopti, Džejlin Braun je zabeležio 22 poena i devet skokova, Malkolm Brogdon je dodao 19 poena, dok je dabl-dabl ostvario Markus Smart sa 13 poena i 11 asistencija.

Naredni meč igra se u Bostonu u noći između petka i subote (2.30). Plej-of serija igra se na četiri pobede.