Košarkaši Denvera na krilima Nikole Jokića savladali su u gostima Sakramento Bogdana Bogdanovića 114:98 u sinoćnjem meču NBA lige.

Jokić, koji je na prethodnom meču u Los Anđelesu isključen zbog prigovora sudiji, dobio je "srpski derbi" sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i 14 skokova, kao i tri asistencije za 34 minuta.

Sa druge strane Bogdanović je bio dvocifren sa 10 pogodaka, uz tri skoka za 21 minut na parketu svog tima.

Najefikasniji u 10. trijumfu Denvera, pored sedam poraza, bio je Vil Barton sa 25, pet više od saigrača Gerija Herisa.

Prethodne noći nastupio je i Nemanja Bjelica, čija je Minesota izgubila u Šarlotu 118:102.

Bivši MVP Evrolige za samo 15 minuta imao je sedam poena, tri uhvaćene lopte i blokadu, ali i dalje ostao procentualno najbolji trojkaš NBA lige sa 53,8 odsto.

Boban Marjanović ponovo nije dobio priliku da igra za Detroit, sada u porazu od Klivlenda 116:88.

Ostali rezultati:

Orlando - Indijana 97:105 Filadelfija - Juta 107:86 Njujork - Los Anđeles Klipers 107:85 Memfis - Portland 92:100 Milvoki - Vašington 88:99 Nju Orleans - Oklahoma 114:107 Dalas - Boston 102:110 San Antonio - Atlanta 96:85