Novi sjajan meč za košarkaše Srbije na Evropskom prvenstvu. Orlovi su pobedili Izrael sa 89:78 u meču 4. kola. Naš tim u poslednjem meču grupne faze igra u četvrtak protiv Poljske.

Uživanje je bilo gledati kako igra Srbija. Istina, imali smo i dva pada u igri, ali celokupni utisak je više nego pozitivan.

Važna je bila i reakcija našeg tima kada se rival približio. U 31. minutu posle trojke Madara bilo je 65:63, ali onda je usledila impresivna serija Srbija od 14:0 za samo tri minuta igre.

Jokić je odigrao neverovatno! U prvom poluvremenu nije imao nijedan promašaj. Bilo je zanimljivo videti kako ga čuvaju po čak tri protivnička igrača, a on pronalazi put do koša.

Ono što brine je povreda Nedovića, koji je osetio bol u listu sredinom prvog poluvremena i posle se nije vraćao u igru.

Na ovom meču bili smo i bez Milunova (presedeo na klupi) i Marinkovića. Zabrinuo nas je sve i odlazak Lučića u svlačionicu u prvoj četvrtini, ali srećom kapiten se brzo vratio na parket.

Sve u svemu - ovakva igra Srbije obećava!

Kraj utakmice - nova pobeda Srbije

38. minut - Malo smo pali u igri, ali sve dileme je rešio Jaramaz trojkom - 86:75.

36. minut - Kakva serija Srbije! 14:0! Za samo tri minuta - 79:63.

34. minut - Gazimo sada! Jaramaz na asistenciju Jokića pogađa novu trojku - 76:63.

33. minut - Brzo smo odbili nalet rival i za minut vratili veliku prednost - 73:63.

32. minut - Vasa! Bitan pogodak za dva poena - 67:63.

31. minut - Sa 5:0 otvaraju Izraelci poslednju četvrtinu i dolaze samo na minus dva - 65:63.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut - Malo smo pali u igri, dok su Jokić i Micić na klupi. Izrael je prišao na sedam poena minusa - 65:58

28. minut - Kalinić prekida seriju rivala. Trojka za sjajnog krilnog igrača Srbije 65:53.

27. minut - Izrael u seriji 7:0, malo smo se opustili - 62:53.

25. minut - Kalinić za tri! Selektor rivala primoran da uzme minut odmora - 62:46.

23. minut - Igramo baš dobro. Čini se da ovde nema više pitanja ko odnosi pobedu - 59:44.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut - Gudurić je odličan! Njegovim poenima završava se prvo poluvreme - 50:38.

19. minut - Pa, ovo je hit. Tri igrača čuvaju Jokića i ne mogu mu ništa - 45:35.

18. minut - Mekel prekida seriju Srbije, ali odmah uzvraća Micić - 43:33.

17. minut - Serija Srbije 11:0 za samo dva i po minuta - 40:30.

16. minut - Uživanje je gledati Nikolu Jokića. Već je na 18 poena - 38:30.

16. minut - Lučić! Kapiten je na svom nivou. Pogađa za tri - 34:30.

15. minut - Micić je tu da vrati prednost Srbiji. Trojka za - 31:30.

14. minut - Delovalo je da će ovo biti lakši posao za Pešićeve izabranike. No, dobro, ne možemo da očekujemo svaki meč svih 40 minuta da blistamo - 28:30.

13. minut - Menko pogađa trojku i približava Izrael na samo poen minusa - 26:25.

12. minut - Upravo Lučić postiže prve poene za Srbiju u drugoj četvrtini - 26:22.

POLUVREME

Odlično! Imali smo pad početkom druge četvrtine, ali generalno igra Srbije je fantastična. Opet smo ubacili 50 poena za poluvreme. Jokić igra neverovatno, postigao je 20 poena.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Gudurić je odličan! Njegovim poenima završava se prvo poluvreme - 50:38.

15. minut - Micić je tu da vrati prednost Srbiji. Trojka za - 31:30.

14. minut - Delovalo je da će ovo biti lakši posao za Pešićeve izabranike. No, dobro, ne možemo da očekujemo svaki meč svih 40 minuta da blistamo - 28:30.

13. minut - Menko pogađa trojku i približava Izrael na samo poen minusa - 26:25.

12. minut - Upravo Lučić postiže prve poene za Srbiju u drugoj četvrtini - 26:22.

10. minut - Au, kakva četvrtina za Jokića. Sve mu polazi za rukom - 22:15.

9. minut - Odlična saradnja Gudurića i Jokića za nove poena NBA asa - 19:13.

8. minuta - Izraelci mogu samo faulom da zaustave Jokića. Centar Srbije precizan sa penala - 17:13.

6. minut - Avdija je bez dileme najveći problem za našu odbranu. Postigao je trojku i smanjio prednost Srbije - 15:11.

4. minut - Kontranapad je odličan! Nedović pogađa posle pasa Micića - 13:5.

3. minut - Jokićev prepoznatljiv dugačak pas, a Lučić u kontranpadu zakucava - 9:5.

3. minut - Avidija je odličan na drugoj strani. Prvo je iznudio faul u napadu, a potom i poentirao uz faul - 7:5.

2. minut - Micić pogađa dva bacanja, 5:0.

1. minut - Jokiiić! Kako je lepo kada ovako počnemo meč. Trojka najboljeg igrača sveta 3:0.

PRVA ČETVRTINA

- Marinković ni danas nije u timu Srbije. To je poslednja informacija koja stiže iz Praga.

Nakon jučerašnje važne pobede, košarkaška reprezentacija Srbije večeras protiv Izraela igra četvrtu utakmicu u grupi D na Evropskom prvenstvu.

Posle pobeda nad Holandijom, Češkom i Finskom, izabranici selektora Srbije Svetislava Pešića žele da nastave niz pobeda, a protivnik će im biti ekipa Izraela.

Izraelci do sada imaju pozitivan učinak sa dve pobede i jednim porazom, pošto su pobedili Finsku nakon produžetka i Holandiju, a potom izgubili od ekipe Poljske.

U tri do sada odigrana kola na Evrobasketu, Srbija ima maksimalana učinak, a nakon jučerašnje pobede nad Finskom od 30 poena razlike, selektor Svetislav Pešić bio je i te kako zadovoljan.

- Bila je ovo izazovna utakmica. Mnogo pričamo i radimo na tome, svaki dan... Već sam ih ubio u pojam pričom o tome koliko je važna odbrana u tranziciji, Kalinić mi je svedok da jesam! (smeh) Pogotovo protiv ovakvih ekipa kao što je Finska, ili kada igramo protiv nekog za koga smo, sa pravom ili ne, proglašeni za favorite, pa onda oni igraju na kontre. A nas to najviše zanima. Ne mislim da ne treba ostale stvari da radimo, da razgovaramo s igračima, ali baza cele odbrane je upravo tranziciona defanziva - rekao je Pesić.

Selektor Srbije je govorio o i detaljima:

- Sve ostalo... znate i sami, iskusni su to igrači, znaju da pročitaju unapred šta protivnik želi, a kada i dobiju dobar skauting, onda je to još lakše. Ali, najvažnije je ono što smo večeras pokazali. Apsolutni pristup kakav treba da bude. Ne postoji Berlin (gde se igra nokaut faza Evrobasketa), samo postoji sledeća utakmica i drago mi je da smo to pokazali. Za svaku utakmicu se pripremamo punom snagom, kao da nam je poslednja. To je jako važno, iz dva razloga. Prvo, da se pobedi, naravno, a drugo, samo ako daš maksimum onda moći i da popraviš svoju individualnu formu, a i timsku formu da podižeš - istakao je Svetislav Pešić.